Довідка про взяття на облік ВПО є документом, що підтверджує місце проживання чи перебування особи під час визначення підсудності розгляду справ, — позиція суду — PRAVO.UA Довідка про взяття на облік ВПО є документом, що підтверджує місце проживання чи перебування особи під час визначення підсудності розгляду справ, — позиція суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Довідка про взяття на облік ВПО є документом, що підтверджує місце проживання чи перебування особи під час визначення підсудності розгляду справ, — позиція суду

Довідка про взяття на облік ВПО є документом, що підтверджує місце проживання чи перебування особи під час визначення підсудності розгляду справ, — позиція суду

  • 14.03.2023 18:33
Рубрика Новини

Внутрішньо переміщені особи можуть звертатись з позовом до суду в місці свого тимчасового перебування.

Для цього необхідно мати довідку про взяття на облік ВПО.

Такий висновок зробив Одеський апеляційний суд в постанові від 23 лютого 2023 року у справі № 522/15147/22

Обставини справи

Громадянин звернувся в Приморський районний суд м. Одеси з позовом до громадянки та просив визначити місце проживання дитини.

Районний суд передав матеріали справи на розгляд за підсудністю до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.

Ухвала мотивована тим, що зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідачки є м. Донецьк, а довідка про взяття на облік ВПО не є тим документом, що підтверджує зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання.

Позивач оскаржив ухвалу районного суду в апеляційному порядку з огляду на те, що відповідачка є внутрішньо переміщеною особою, яка фактично з 2016 року разом із малолітньою дитиною проживає в м. Одесі, а тому на підставі положень частини 1 статті 27 ЦПК України справа підсудна районному суду м. Одеси.

Також вказував, що предметом заявленого позову є визначення місця проживання дитини, яка проживає у м. Одесі, а тому розгляд справи за місцем проживання малолітньої дитини та за місцем перебування третьої особи — органу опіки та піклування буде сприяти встановленню фактичних обставин у справі.

Висновки апеляційного суду

Одеський апеляційний суд задовільнив апеляційну скаргу та скасував ухвалу місцевого суду, скерувавши справу для продовження розгляду в Приморський районний суд м. Одеси.

Серед іншого суд зробив такі висновки:

  • Переселенці, які покинули домівки внаслідок бойових дій та окупації місць їх постійного проживання, можуть звертатися з позовами до судів в районах тимчасового перебування.
  • Якщо особа-переселенець зареєструвалася на новому місці як внутрішньо переміщена особа, то, маючи відповідну довідку про взяття на облік, переселенець може звертатись з позовом до суду у місці свого тимчасового перебування.

«Отже, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи можна визнати документом, що підтверджує зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання/перебування відповідача під час визначеня підсудності розгляду справ за частиною 1 статті 27 ЦПК України», — наголошується в постанові апеляційного суду.

Також читайте: Наслідки неперейменування акціонерним товариством органу управління — позиція КГС ВС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA