До 15 листопада продовжується приймання заявок на отримання допомоги малим агровиробникам — PRAVO.UA До 15 листопада продовжується приймання заявок на отримання допомоги малим агровиробникам — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » До 15 листопада продовжується приймання заявок на отримання допомоги малим агровиробникам

До 15 листопада продовжується приймання заявок на отримання допомоги малим агровиробникам

  • 06.09.2022 15:20

У Державному аграрному реєстрі триває приймання заявок на отримання допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн (50 млн євро), про це повідомляють в Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Програма фінансується за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу.

За умовами програми безповоротну допомогу зможуть отримати аграрії, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через Державний аграрний реєстр.

Зареєстровані у ДАР фермерські господарства та інші виробники с\г продукції зможуть отримати безповоротну допомогу в розмірі:

  • 3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (але не більш ніж 372 тис. грн);
  • 5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача (але шонайбільше 530 тис. грн).

«Малі сільгоспвиробники зможуть скористатися підтримкою Євросоюзу, щоб вже цієї осені розпочати посівну, закупити корми, відремонтувати техніку тощо. Зі свого боку Мінагрополітики створило всі умови для швидкої та безпечної виплати цієї допомоги. Приймання заявок відбувається онлайн через Державний аграрний реєстр. Процес прийняття рішень є простим і прозорим. Водночас Міністерство працює над розширенням програм підтримки в Державному аграрному реєстрі, тому закликаю всіх сільгоспвиробників реєструватися в системі та слідкувати за оновленнями», – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Фредерік Куне, керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні, підкреслив, що, за їхніми оцінками, внаслідок спровокованої Росією загарбницької війни проти України наші аграрії втратили значну частину посівів озимих. «Дрібні сільгоспвиробники, які є основним джерелом продовольчої безпеки країни та основними виробниками продукції для внутрішнього споживання, постраждали найбільше. Тому в рамках останнього пакета бюджетної підтримки, виділеного ЄС Україні в липні цього року, малі фермери отримають екстрену підтримку в розмірі 50 мільйонів євро», – зауважив він.

Подати заявку на участь у програмі можуть фізичні та юридичні особи, а також фізичні особи – підприємці. Останній термін подання заявок – 15 листопада 2022 року.

Перелік затверджених до виплати заявок формуватиметься на щомісячній основі – перші виплати надійдуть фермерам вже наприкінці жовтня. Український державний фонд підтримки фермерських господарств  є відповідальним за опрацювання заявок за Програмою та прийняття рішень щодо них.

Дія програми поширюється на всю Україну, крім територій, які включено до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій або перебувають в тимчасовій окупації чи оточенні, затвердженого Мінреінтеграції.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA