прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Для виїзду військовозобов’язаних за кордон в умовах воєнного стану необхідна відмітка у військовому квитку про зняття з обліку — позиція суду

Для виїзду військовозобов’язаних за кордон в умовах воєнного стану необхідна відмітка у військовому квитку про зняття з обліку — позиція суду

  • 05.09.2022 12:22

Єдиними документами, які посвідчують факт зняття особи з військового обліку, є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відповідною відміткою.

Такий висновок зробив Закарпатський окружний адміністративний суд у рішенні від 5 серпня 2022 року у справі № 260/1590/22.

Зокрема, військовозобов’язаному було відмовлено у задоволенні позову про визнання протиправним рішення Державної прикордонної служби України про відмову у перетині кордону на виїзд з території України.

Закарпатський окружний адміністративний вказав:

  • що особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, мають право на перетин державного кордону в умовах воєнного стану. Проте таке право необхідно підтвердити належними доказами та документами.
  • єдиними документами, які посвідчують факт зняття особи з військового обліку, є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відповідною відміткою.

За обставинами справи

Позивач під час перетину кордону в пункті пропуску для здійснення паспортного контролю надав такі документи:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон,
  • свідоцтво про реєстрацію шлюбу,
  • довідку МСЕК щодо встановлення дружині інвалідності ІІІ групи,
  • довідку об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про надання відстрочки від призову на військову службу до закінчення мобілізації.

Уповноважена особа Державної прикордонної служби України дійшла висновку, що надані документи не підтверджують право позивача на перетин державного кордону.

Військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відміткою зняття його з військового обліку чи надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації прикордонникам позивач не надав.

Суд зауважив, що довідка об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про надання відстрочки від призову на військову службу до закінчення мобілізації не є підтверджувальним документом, оскільки її форма жодним законодавчим актом не передбачена.

Також читайте: Справедливий розмір застави — практичні рекомендації захиснику під час обрання запобіжного заходу його клієнту

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA