600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Для розгляду питання про невідповідність О.Тупицького посаді судді КСУ не вистачило голосів

Для розгляду питання про невідповідність О.Тупицького посаді судді КСУ не вистачило голосів

  • 17.03.2021 17:33
Олександр Тупицький (фото - ccu.gov.ua)

Сьогодні  Конституційний Суд України не розглянув жодного з двох винесених на спеціальні засідання питань.

Як інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу, спеціальні пленарні засідання Конституційного Суду України не відбулися з таких причин:

  • щодо заяви голови Всеукраїнської політичної партії „БРАТСТВО“ Корчинського Д.О. про невідповідність судді Конституційного Суду України Головатого Сергія Петровича займаній посаді від 11 березня 2021 року № 28-03/21 – у зв’язку з необхідністю доопрацювати матеріали для розгляду;
  • щодо звернення слідчого – заступника керівника Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Державного бюро розслідувань А. Яблонського від 9 березня 2021 року № 10-8-5316 – через недопуск Голови Конституційного Суду Олександра Тупицького до будівлі Суду, що унеможливило його участь у зазначеному спеціальному пленарному засіданні.

Фактично питання щодо заступника Голови КСУ Сергія Головатого було знято з розгляду самими суддями. Це може означати, що до його розгляду не повернуться.

Засідання з розгляду питання щодо Голови КСУ Олександра Тупицького вважається таким, що не відбулося. Тобто питання перебуває на розгляді, але не може бути розглянутим через відсутність особи, якої стосується.

Водночас варто нагадати, що відсутність на спеціальному пленарному засіданні 14 травня 2019 року Станіслава Шевчука, який тоді обіймав посаду Голови КСУ, не зашкодила КСУ майже в цьому ж самому складі розглянути питання та ухвалити рішення про невідповідність і припинити повноваження судді. Цього разу за проведення засідання за відсутності особи висловилися лише п’ять суддів. Решта, ймовірно, таким чином вимагають допущення відстороненого голови до будівлі КСУ.

Нагадаємо, відстороненого указом Президента України з посади судді КСУ Олександра Тупицького не допускають у приміщення суду працівники державної служби охорони.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA