"Дія" спростила процес усиновлення — PRAVO.UA "Дія" спростила процес усиновлення — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » "Дія" спростила процес усиновлення

“Дія” спростила процес усиновлення

  • 10.02.2023 13:08
Рубрика Новини

Портал “Дія” запровадив одразу п’ять послуг, які суттєво спрощують і пришвидшують процес усиновлення, адже потенційним батькам не потрібно буде збирати необхідні документи та довідки по різних інстанціях, стояти в чергах, звертатися до служби в справах дітей тощо.

Зокрема, йдеться про такі послуги:

  1. Усиновлення: продовження кандидатства. Послугою можуть скористатися українці, які вже мають статус кандидата в усиновлювачі. Оскільки заява на усиновлення дитини дійсна лише один рік, багато хто не встигає стати батьками за цей час. Нова послуга дає змогу продовжити статус кандидата в усиновлювачі.
  2. Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом. Послуга актуальна для українців, які хочуть взяти дитину в сім’ю та стати прийомними батьками. А також для людей, які бажають створити дитячий будинок сімейного типу. У такому разі дитина зберігає статус сироти, а названі батьки отримують підтримку від держави для догляду за неповнолітнім.
  3. Стати другим із батьків-вихователів чи прийомних батьків. Послугою може скористатися людина, яка укладає шлюб з партнером, що вже має статус усиновлювача. У такому разі прийомні батьки або батьки-вихователі стають на облік як подружжя.
  4. Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом. Послуга особливо актуальна для родичів осиротілих дітей, які хочуть стати їхніми законними опікунами чи піклувальниками. У такому разі за дитиною зберігається статус сироти, а опікун або піклувальник стає офіційним представником дитини до її повноліття. Водночас за його згоди дитину можуть усиновити інші люди.
  5. Усиновлення: зняття з обліку. Послугою можуть скористатися українці, які мають статус кандидата в усиновлювачі, але не стали батьками і вирішили не брати на виховання осиротілу дитину.

Докладніша інструкція, як скористатися послугою, є на порталі “Дія”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA