"Дія.City" відбулась і зараз має попит, констатують учасники II Business & Legal IT Forum — PRAVO.UA "Дія.City" відбулась і зараз має попит, констатують учасники II Business & Legal IT Forum — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » "Дія.City" відбулась і зараз має попит, констатують учасники II Business & Legal IT Forum

“Дія.City” відбулась і зараз має попит, констатують учасники II Business & Legal IT Forum

  • 05.10.2022 19:03

II Business & Legal IT Forum продовжило обговорення “Дія.City” — спеціального правового режиму для ІТ-індустрії. Модерував дискусію Тарас Утіралов, партнер, керівник українського офісу PETERKA & PARTNERS.

Модератор передусім зазначив, що “Дія.City” відбулась і зараз має попит, адже до 24 лютого 2022 року в ній було зареєстровано близько 80 компаній, а нині їх вже близько 370, і ця кількість неухильно збільшується.

«Побоювання щодо “Дія.City” були розвіяні практикою, до середовища приєднуються нові компанії, якихось зауважень до цієї концепції не звучало, тож можна говорити про певний успіх цього кейсу», — зауважив Тарас Утіралов.

А про те, як функціонує “Дія.City” під час війни, розповів Олексій Добронравов, провідний legal-експерт проєктного офісу «Дія.City». Найперше, що відзначив доповідач, – “Дія.City” відбулась, динамічно розвивається і, попри побоювання, жодної кабали в цьому немає. Він зізнався, що в компанії не очікували, що після запуску проєкту будуть сипатися заявки на резидентство в такій кількості. За його словами, зараз такі заявки розглядаються протягом 2-3 днів попри заявлені 10. Можна було б це робити ще швидше, але процес гальмується через візування чиновників.

Одним із напрямів розвитку доповідач назвав розширення видів діяльності “Дія.City”: з початком запуску проєкту був підготовлений перший пакет, сьогодні вже готується другий.

Щодо ризиків, з якими стикаються резиденти,

Олексій Добронравов зазначив: «Будь-яка реформа передбачає, що потрібно пройти через певні точки болю, і “Дія.City” це теж не обійшло. Те, що компанія може не відповідати критеріям, ще не означає, що вона втратить статус резидента “Дія.City”, це означає, що вона зможе наймати гіг-працівників, вона зможе використовувати інструменти англійського права. Але є Податковий кодекс і позиція профільних органів влади, вона логічна, очевидна і містить фіскальну ознаку, що якщо компанія – резидент “Дія.City” не відповідає вимогам, не платить відповідну зарплату 1200 євро на людину або не має необхідної кількості персоналу, вона не може розраховувати на податкові пільги щодо ПДФО і ЄСВ. Була змога закривати на це очі з урахуванням воєнного стану й сьогоднішніх викликів, але їх позиція незмінна – вони залишають за собою право донараховувати податки. Ці ризики ми обговорюємо, і резиденти про це знають. Утім компанії, які відповідають усім критеріям, можуть продовжувати користуватися пільгами».

Водночас експерт підкреслив, що “Дія.City” залишається в діалозі як із бізнесом, так і з владою. А свою візію він бачить у тому, щоб “Дія.City” розвивалась, тож закликає присутніх вірити в успіх цього проєкту.

Наступний доповідач, Валерій Яковенко, співзасновник та керуючий партнер DroneUA, поділився досвідом співпраці з “Дія.City”. У ній він побачив насамперед можливості.

 «Це може звучати гучно, але резидентів “Дія.City” може стати більше, ніж підприємців у країні, сказав доповідач, — адже зміни, які відбуваються, — революційні».

Він також зазначив, що коли створюються такі продукти, як “Дія.City”, завжди буде критика і щось ітиме не так, бо це зміна епохи ведення бізнесу і будуть певні інститути проти таких змін. Через це виникають проблеми, наприклад, із податківцями, банками.

Водночас Валерій Яковенко запевнив, що боятися змін не слід, варто іноді ризикувати. Тому потрібно демонструвати більше успішних прикладів  і використовувати ті можливості, які надає держава.

Про переваги та недоліки гіг-контрактів, які існують у середовищі “Дія.City”, розповів Андрій Оленюк, партнер EVERLEGAL.

Серед очевидних переваг експерт виокремив такі:

  • простота і незабюрократизованість оформлення;
  • дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства не потрібен;
  • можливість встановлення ненормованого режиму робочого часу;
  • свобода сторін у регулюванні перерв та їх оплати;
  • соціальні гарантії для гіг-спеціалістів;
  • законодавчо закріплена можливість контролю за роботою гіг-спеціаліста (відносна перевага);
  • можливість включення спеціалізованих положень до гіг-контрактів.

Також існують речі, які є водночас і перевагою, і недоліком. Це податкове навантаження та

простота розірвання гіг-контрактів.

До недоліків доповідач відніс такі:

  • необхідність подавати повідомлення до податкових органів;
  • втрата статусу резидента є підставою для припинення гіг-контрактів;
  • ризик суттєвої відповідальності гіг-спеціаліста та укладення гіг-контракту на невигідних для нього умовах.

Завершився форум панеллю запитань та відповідей, перейшовши в неформальне обговорення вже в кулуарах.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA