прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дії «суддів» конституційного суду рф щодо визнання анексії українських територій перевірять литовські прокурори

Дії «суддів» конституційного суду рф щодо визнання анексії українських територій перевірять литовські прокурори

  • 06.10.2022 11:00
фото: facebook Dainius Zalimas
Дайнюс Жалімас, ексголова Конституційного суду Литовської Республіки, член Венеційської комісії та голова Law and Democracy Center – Justice Hub,  повідомив, що звернувся до Генеральної прокуратури Литовської Республіки з проханням розпочати досудове розслідування щодо діяльності  «суддів конституційного суду рф» із їх виправдовуванню анексії українських земель.
«Сьогодні звернувся до Генеральної прокуратури Литовської Республіки з проханням розпочати досудове розслідування щодо діяльності цих суддів-кримінаторів у мантії так званого російського конституційного суду, які благословили анексію частини української території. Сподіваюсь колись побачити цю компанію на лаві. Це саме те, чого вони бояться з 2015 року, коли ми разом із моєю командою та кількома іноземними колегами розпочали Батумський процес – ініціативу засудити росію та інших «суддів» за злочин агресії», – йдеться в повідомленні Дайнюса Жалімаса.
Литовський юрист зазначив, що з використанням універсальної юрисдикції Литовська Республіка може притягнути до відповідальності  «суддів конституційного суду рф» за цей злочин, незалежно від того, яке громадянство вони мають і де перебувають.
Дайнюс Жалімас зазначає, що так звані судді конституційного суду рф прийняли всього 5 постанов про анексію частини української території – одну ще про анексію Криму та чотири (протягом останніх вихідних) у 2022 році. Він також звертає увагу на те, що згідно з російським законодавством для анексії необхідно ухвалення рішення так званого конституційного суду.
За своєю компетенцією та кваліфікацією “судді” так званого конституційного суду рф найкраще розуміють злочинний характер російської агресії проти України, включаючи анексію її територіальних частин, впевнений пан Жалімас.
Тож він просить притягнути до відповідальності 20 так званих суддів конституційного суду рф, які в різні роки підтримували анексію своїми рішеннями.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA