ДІАМ розпочала роботу. ДАБІ ліквідували — PRAVO.UA ДІАМ розпочала роботу. ДАБІ ліквідували — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ДІАМ розпочала роботу. ДАБІ ліквідували

ДІАМ розпочала роботу. ДАБІ ліквідували

  • 17.09.2021 10:03

Уряд підтримав пропозицію міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова щодо ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ), звільнено всіх співробітників. Натомість почає працювати Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ).

Про це 15 вересня заявив Олексій Чернишов:

«ДІАМ – це не заміна ДАБІ, а повноцінний новий орган із відмінною структурою, повноваженнями, а головне – принципами роботи. І вже завтра він запрацює. Це один із важливих кроків реформування цілої галузі, яка протягом останніх років потерпала від корупції. Спротив був потужний, але ми це зробили, попереду – законодавчі зміни та завершення реформи містобудування. Відсьогодні ДАБІ більше не існує, жодного співробітника цього органу не буде працевлаштовано в новоствореній ДІАМ».

Щодо нових кадрів у ДІАМ, то добір кандидатів здійснювався спільно з НАБУ та НАЗК. Також планується запровадити механізми належного контролю за прозорістю роботи та боротьби з корупцією в галузі загалом.

Олексій Чернишов також повідомив: «Окрім ліквідації ДАБІ, реформа містобудівної галузі передбачає також посилення відповідальності за порушення будівельних норм та законодавства у сфері містобудування – адміністративної та кримінальної. Незабаром будуть розглянуті відповідні законопроєкти – 5877 та 5655, 5656».

Про український ринок нерухомості, політику держави в цій галузі, потенціал українського ринку, хронічні проблеми, захист інвестицій у будівництво та нерухомість, стратегії рестарту заморожених об’єктів, реалії нового іпотечного кредитування та шляхи відновлення довіри приватних інвесторів буде йти мова на Business & Legal Real Estate Forum 27 жовтня ц.р., зокрема під час першої сесії. Олексія Чернишова, міністра розвитку громад та територій України, запрошено до участі в цій сесії.

Експертна думка

Ми запитали юристів, які практикують у сфері нерухомості, про їх очікування щодо нового органу. Олександр Коваль, адвокат, керівник департаменту АФ «Грамацький і Партнери», зазначив: «Якщо насамперед змінюється орган виконавчої влади, та ще й шляхом ліквідації, то від такої «реформи» кардинальних змін очікувати не доводиться. Уже в другому кварталі 2020 року ринок нерухомості побачив, що чіткого розуміння ефективних способів втілення в життя ідеї реформування контролю й нагляду у сфері містобудування у влади нема. Монстр під назвою «ДАБІ» плекався роками. Людський фактор у корупційних процесах відіграє хоч не останню, але й не визначальну роль.

Тому докорінно змінити ситуацію допоможе лише концептуальний професійний підхід в усуненні передусім умов, сприятливих для протиправних маневрів. Усвідомлене законодавче коригування, професійний кадровий добір керівного складу, бажання зробити новоутворений центральний орган справді самостійним, захищеним з усіх боків від стороннього впливу, суттєве посилення кримінальної відповідальності – складові частини будь-якого успішного реформування, зокрема й у сфері містобудування».

Говорячи про реформу у сфері містопланування, Мирослав Гнидка, директор юридичного департаменту, керівник проєктів ГК MERX, звертає увагу на таке: «ДАБІ, а зараз ДІАМ – це лише частина «пазлу» в системі містобудування, і фактично це фінальний орган, який здійснює контроль та нагляд. Найважливіша роль все одно залишається за органами місцевого самоврядування. Вони затверджують генеральні й детальні плани забудови територій, виділяють землі та змінюють цільове призначення земельних ділянок під забудову, контролюють історичну спадщину та буферні зони, затверджують їх перелік і межі та видають дозволи на будівельні роботи в цих межах, видають містобудівні умови та обмеження, запроваджують мораторії тощо.

Проблема в тому, що реформуванню підлягає лише один орган із десятків причетних до містобудівних питань. Дуже хочеться, щоб було змінено не лише вивіску, проте без системного реформування всієї галузі, зокрема місцевої, результат буде сумнівний».

Якраз про містобудування та планування територій ми будемо вести мову під час другої сесії Business & Legal Real Estate Forum. Пропонуємо долучатись до обговорення!

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA