Держслужбовці-біженці можуть отримувати грошову допомогу за кордоном, пояснило НАЗК — PRAVO.UA Держслужбовці-біженці можуть отримувати грошову допомогу за кордоном, пояснило НАЗК — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Держслужбовці-біженці можуть отримувати грошову допомогу за кордоном, пояснило НАЗК

Держслужбовці-біженці можуть отримувати грошову допомогу за кордоном, пояснило НАЗК

  • 25.03.2022 11:58

Чи можуть посадовці, які вимушені були покинути територію України через російське вторгнення, отримувати грошову допомогу за кордоном?  Так!  Це пояснює НАЗК.

Війна росії проти України триває. Через цю безпідставну агресію чимало українок змушені шукати прихистку за кордоном. Через це до НАЗК вже почали надходити запитання: чи можуть посадовиці отримувати грошову допомогу за кордоном від іноземних держав.

Якщо особа переїхала за кордон через російську агресію, вона маєте право на соціальну допомогу, навіть якщо продовжує працювати публічним службовцем (дистанційно або перейшла на простій).

Соціальну допомогу можна отримувати:

  • речами,
  • у грошових виплатах.

Водночас Закон України “Про запобігання корупції” все ж передбачає, що соціальні виплати у грошовій формі потрібно декларувати як дохід. Ми розуміємо, що збирати довідки – це не те, на що мають витрачати громадяни свої зусилля після війни.

Чинне антикорупційне законодавство України не забороняє посадовцям отримувати соціальні виплати, проте має обмеження щодо сумісництва та суміщення.

Саме тому найближчим часом НАЗК ініціює зміни до законодавства, щоб українці, які стали вимушеними переселенцями, не мали декларувати соціальну та гуманітарну допомогу, а також зміни, які не будуть забороняти сумісництво з іншою оплачуваною діяльність на час простою.

  • “Зберігайте спокій і отримуйте грошову допомогу від друзів України”, — запевнило НАЗК.

Нагадаємо, що раніше НАЗК пояснило, що подавати декларації саме під час воєнного стану не обов’язково. Їх можна буде подати протягом 90 днів після закінчення воєнного стану.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA