прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Держреєстратор не є належним відповідачем у справі про скасування рішення про реєстрацію права на нерухоме майно

Держреєстратор не є належним відповідачем у справі про скасування рішення про реєстрацію права на нерухоме майно

  • 09.08.2021 13:57

Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду заявив, що державний реєстратор не є належним відповідачем у справі про скасування рішення про реєстрацію речового права на нерухоме майно.

Про це повідомляє пресслужба Офісу протидії рейдерству.

Суть справи

У цій справі позивач заявив вимогу до приватного нотаріуса про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності. Так, позивач мотивував свою вимогу тим, що між ним та товариством (яке брало участь у справі як третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору) укладено договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру, відповідно до умов якого відповідач зобов’язується передати йому у власність квартиру, а позивач – оплатити вартість прав на неї.

Позивач повністю розрахуватися за договором не зміг. Товариство не погодилося на запропоновані ним умови відстрочення чи розстрочення виплати заборгованості та звернулося до приватного нотаріуса для оформлення права власності на квартиру на себе.

Позивач вважав, що державну реєстрацію права власності на квартиру за товариством проведено приватним нотаріусом з порушенням вимог чинного законодавства й вона підлягає скасуванню.

Суди вважали останнього належним відповідачем.

Висновок КЦС ВС (постанова від 7 липня 2021 року у справі №  369/14294/17)

Проте з цим висновком не погодився Верховний Суд.

Суд зазначив, що спір про скасування рішення щодо державної реєстрації речового права на нерухоме майно треба розглядати як спір, пов’язаний з порушенням цивільних прав позивача на нерухоме майно особою, за якою зареєстровано речове право на це майно.

Зміст і характер правовідносин між учасниками справи та встановлені обставини справи підтверджують, що спір у позивача виник саме з товариством щодо права власності на квартиру та правомірності дій товариства стосовно реєстрації за ним такого права. Проте позивач не висунув позовних вимог до товариства.

Позовну вимогу про визнання незаконною та скасування державної реєстрації права власності на квартиру не може бути висунуто до приватного нотаріуса, який прийняв рішення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.

Державний реєстратор, зокрема і приватний нотаріус, зобов’язаний виконати рішення суду щодо скасування державної реєстрації речового права або його обтяження незалежно від того, чи був цей реєстратор залучений до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, чи ні.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA