600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Депутати пропонують забрати в НАЗК право оцінювати витрати політичних партій

Депутати пропонують забрати в НАЗК право оцінювати витрати політичних партій

  • 24.03.2021 12:25

Депутати зареєстрували в парламенті законопроєкт № 5253 “Про внесення змін до Закону України “Про політичні партії в Україні” щодо вдосконалення порядку зупинення та припинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії”.

Документ пропонує змінити порядок зупинення та припинення державного фінансування статутної діяльності політичних партій в Україні.

Кошти політичної партії (в тому числі кошти державного фінансування статутної діяльності) пропонують дозволити розміщувати на депозитному рахунку в банку з метою отримання пасивного доходу у вигляді відсотків.

Крім того, депутати пропонують позбавити НАЗК повноважень під час перевірки звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру:

  • надавати правову оцінку якості робіт чи послуг, що надавались політичній партії, їх доцільності для діяльності політичної партії;
  • встановлювати фіктивність правочинів і господарських операцій за участю політичної партії;
  • самостійно встановлювати відповідність ринкової вартості наданих послуг.

Документ пропонує закріпити, що порушення, виявлені за результатами аналізу звіту політичної партії з усунутими недоліками (уточнювального), не вважатимуться вчиненими повторно та не зможуть бути підставою для припинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії.

Законопроєктом також уточнюються підстави для припинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії, куди пропонується віднести відсутність будь-яких витрат за рахунок коштів, отриманих на фінансування статутної діяльності політичної партії, протягом одного календарного року (365/366 календарних днів).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA