Депутати місцевих рад не є суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації — PRAVO.UA Депутати місцевих рад не є суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Депутати місцевих рад не є суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації

Депутати місцевих рад не є суб’єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації

  • 20.01.2022 17:31

Щодо позову

Перший апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу селищної ради на рішення Луганського окружного адміністративного суду за позовом депутата селищної ради до селищної ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.

За результатами розгляду справи Перший апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, в якій зазначив таке.

Звертаючись до суду з позовом, особа вказала, що селищною радою неправомірно не надано відповідь щодо запитуваної ним як депутатом публічної інформації.

Суд першої інстанції, задовольняючи позов, брав до уваги, що селищна рада протиправно обмежила право особи на доступ до публічної інформації.

Висновок суду апеляційної інстанції

Переглядаючи зазначене рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, Перший ААС дійшов висновку про те, що депутати місцевих рад під час виконання ними депутатських повноважень не можуть бути суб’єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації, а тому до відносин зі збирання ними інформації, у тому числі надсилання та розгляду депутатських запитів, депутатських звернень, необхідно застосовувати відповідні положення Закону України від 11 липня 2002 року № 93-IV “Про статус депутатів місцевих рад” (далі – Закон № 93-IV), а не законодавство про доступ до публічної інформації.

Колегія суддів також звернула увагу, що Законом № 93-IV чітко визначено:

якщо депутат місцевої ради не задоволений результатами розгляду свого звернення або місцеві органи виконавчої влади, їх посадові особи ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит відповідно до статті 22 цього закону.

Водночас матеріали справи свідчать про те, що особою подано позов як депутатом селищної ради. Це свідчить про порушення визначеної законодавством процедури позасудового порядку дій депутата в разі незадоволення розглядом його депутатського звернення.

Однак суд першої інстанції на це уваги не звернув, застосувавши до спірних правовідносин приписи Закону України «Про доступ до публічної інформації», через що відповідне рішення суду підлягає скасуванню, а позов – відмові в задоволенні.

Постанова від 20 грудня 2021 року у справі № 360/3777/21.

Читайте також: Судові рішення простою мовою – ВП ВС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA