Debt Justice закликала новий уряд Великої Британії захистити Україну від судових позовів через дефолт — PRAVO.UA Debt Justice закликала новий уряд Великої Британії захистити Україну від судових позовів через дефолт — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Debt Justice закликала новий уряд Великої Британії захистити Україну від судових позовів через дефолт

Debt Justice закликала новий уряд Великої Британії захистити Україну від судових позовів через дефолт

  • 08.07.2024 15:54
Лондонські юристи

Організація Debt Justice, яка займається боротьбою з несправедливим боргом країн, що розвиваються, закликала новий лейбористський уряд Великої Британії не допустити судових позовів проти України у разі дефолту за своїми боргами перед приватними кредиторами. Про це повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на The Guardian.

Зазначається, що Україна веде переговори з власниками облігацій і домагається списання 60% боргу від $24 млрд (18,7 млрд фунтів стерлінгів), які вона заборгувала приватним кредиторам. Власники облігацій, серед яких такі великі інвестиційні групи, як BlackRock, Pimco, Fidelity та AllianceBernstein, заявили, що готові зазнати 20% збитків. Офіційні двосторонні кредитори України, включаючи Велику Британію, погодилися продовжити призупинення боргових виплат Києва до 2027 року, але не домовилися про продовження домовленостей з приватними кредиторами.

Існує занепокоєння, що після 1 серпня керуючі активами продадуть облігації хедж-фондам, які потім подадуть до суду. Всі українські облігації регулюються англійським правом, тому будь-яка судова справа буде розглядатися у Великій Британії.

У Debt Justice зазначають, що українські облігації зараз торгуються на рівні 28-31 центів за долар, що ближче до запропонованої Україною кредиторам 60%-ї знижки, ніж 20%-ї, на якій наполягають власники облігацій.

За словами виконавчого директора Debt Justice Хайді Чоу, українські облігації «регулюються британським законодавством, тому новий уряд Великої Британії міг би ухвалити закон на підтримку України, чітко визначивши, що жоден кредитор не може подати в суд на країну, поки триває війна».

Debt Justice закликає уряд змінити законодавство таким чином, щоб країна-боржник, яка добросовісно веде переговори з кредиторами, не могла бути притягнута до відповідальності. Це дало б Україні політичний і правовий захист для збереження поточного призупинення виплат за боргами доти, доки власники облігацій не будуть готові погодитися на необхідний обсяг реструктуризації боргу.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA