Заступник голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький на шпальтах видання «Інтерфакс-Україна» висловив думку щодо судової реформи, зокрема окремих висловлювань стосовно впровадження механізмів перевірки доброчесності членів Вищої ради правосуддя та вдосконалення дисциплінарної процедури.
Відбулася сесія «Використання сучасних цифрових рішень для спрощення доступу до правосуддя» в межах Глобального форуму з розвитку цифровізації (Global Digital Development Forum). Захід було присвячено обговоренню ключових питань у сфері міжнародного розвитку, демократії та захисту прав людини, організовано Програмою USAID «Нове правосуддя» у співпраці з Chemonics, Save the Children, TechChange, IntraHealth International, CRS, ICT4D Conference, Digital Impact Alliance. Заступник начальника управління стратегічного планування та аналізу забезпечення діяльності системи правосуддя – завідувач відділу стратегічного планування та опрацювання нормативів забезпечення судів секретаріату Вищої ради правосуддя Юлія Лукасевич окреслила досвід органів судової влади в застосуванні електронних сервісів та перші кроки ВРП у відповідь на виклики пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Загалом ВРП ухвалила рішення внести Президентові України подання про призначення 209 суддів із запланованих до розгляду 467 рекомендацій кандидатів на посади суддів із відборів 2012, 2013, 2017 років, які претендують на зайняття вакантних посад суддів місцевих загальних судів. Кандидати на посади суддів беруть участь у засіданні Ради в режимі відеоконференцзв’язку.
Список кандидатів, схвалених ВРП 19 травня, 15 травня, 13 травня, 12 травня, 29 квітня.
ВРП внесла зміни до порядку надання справ (матеріалів) для ознайомлення учасниками дисциплінарного провадження. Доповненням до відповідної глави Регламенту ВРП відтепер передбачено можливість подання заяв про ознайомлення зі справами (матеріалами) на електронну адресу ВРП (e-zapyt@hcj.gov.ua) з використанням електронного цифрового підпису. Крім того, можна надіслати заяву засобами поштового зв’язку, додавши до неї електронний носій інформації.
Підставою притягнення судді до дисциплінарної відповідальності стали встановлені факти, які свідчать, що він, обіймаючи посаду судді, водночас був засновником та керівником приватного підприємства, основною метою діяльності якого, згідно зі статутом, є одержання прибутку, що свідчить про порушення суддею Борисенком П.О. обмежень, встановлених статтею 25 Закону України «Про запобігання корупції» та статтею 54 «Про судоустрій і статус суддів». ВРП вирішила тимчасово, строком на один місяць, відсторонити суддю Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенка П.О. від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим спрямуванням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань застосування антикорупційного законодавства та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.
© Юридическая практика, 1997-2021. Все права защищены
Пожалуйста, подождите…