Генеральный партнер 2020 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА
Главная » Новости » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 4–11 лютого

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 4–11 лютого

 • 14.02.2020 11:05
Рубрика Новости
 1. За підтримки Ради Європи в Україні боротимуться з невиконанням судових рішень

Рада Європи відкрила новий проект  «Подальша підтримка виконання Україною рішень в контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини».

Планується розробка та п’ятдесятивідсоткове впровадження національної стратегії України щодо запобігання невиконанню рішень національних судів, впровадження заходів правового захисту від надмірної тривалості судових процесів, більш ефективний механізм взаємодії Верховного Суду з ЄСПЛ щодо перегляду судових рішень та запитів на надання консультативних висновків ЄСПЛ.

 1. Вчергове продовжено строк для формування іноземної комісії для відбору членів ВККС

Міжнародні та іноземні антикорупційні організації можуть надсилати свої кандидатури до комісії з конкурсу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України до 10 березня 2020 року. До цієї ж дати міжнародні експерти, запропоновані до комісії, мають надати документи, що підтверджують відповідність вимогам до членів конкурсної комісії.

Як зазначили під час чергового засідання Міжнародної консультативної ради, міжнародні експерти утрималися від номінування своїх представників до складу конкурсної комісії з формування ВККС через нечітке врегулювання процедур, визначених Законом № 193-IX.

 1. Комісія з питань доброчесності та етики не сформована

Вища рада правосуддя не отримала від міжнародних експертів пропозицій щодо складу Комісії з питань доброчесності та етики. Через відсутність пропозицій визнано неможливим затвердження персонального складу цієї комісії.

 1. Ознайомитися зі справами ВРП дозволено під наглядом

В Регламенті Вищої ради правосуддя установили порядок надання справ (матеріалів) для ознайомлення. Ознайомитися зі справами щодо суддів можна лише в робочий час у приміщенні для прийому громадян за присутності працівника секретаріату.

Можна робити необхідні виписки, копії документів (за наявності власних технічних засобів). Заборонено вносити будь-які зміни до справ, робити власні помітки на аркушах, самостійно вилучати чи долучати матеріали.

 1. Голова ВРП пояснив депутатам, чому не можна зменшувати суддівські зарплати

Голова ВРП Андрій Овсієнко взяв участь у засіданні Комітету ВРУ з питань правової політики, що відбулося 5 лютого на засіданні Комітету ВР з питань правової політики, де попередньо розглядався урядовий законопроект № 2670 про зменшення винагороди судді.

Голова Ради Андрій Овсієнко наголосив, що Конституційний Суд України неодноразово зауважував, що звуження існуючих соціальних гарантій, зменшення суддівської винагороди як складової незалежності судді є прямим порушенням і не відповідає нормам Конституції. Таким чином, зменшення розміру винагороди судді загрожує незалежності судді і судової влади загалом та створює умови для впливу на суддю з огляду на розмір його забезпечення.

 1. Президент призначить суддю

ВРП внесе Президентові подання про призначення Дмитра Кратка на посаду судді Маловисківського районного суду Кіровоградської області.

 1. Правосуддя не здійснюють 8 судів, а щомісяця з суддів йдуть 10 чоловік

Під час чергового засідання Міжнародної консультативної ради заступник Голови ВРП О.Маловацький повідомив, що у судах не вистачає 2000 суддів. Природний відтік кадрів – близько 10 чоловік кожного місяця. У восьми судах України через відсутність суддів взагалі не здійснюється правосуддя. Враховуючи, що всього у судовій системі приблизно 7500 посад суддів, у судах не вистачає кожного третього судді.

 1. ЄСІТС впровадять до 2023 року, а процесуальні кодекси змінять

Під час Шостого засідання Міжнародної консультативної ради обговорили впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. ЄСІТС впроваджуватиметься до 2023 року у чотири етапи:

1) заходи із проектування ЄСІТС;

2) безпосередня побудова загальносистемних компонентів та центральної інфраструктури, розроблення макетів основних підсистем;

3) завершення розробки макетів інших підсистем та початок дослідної експлуатації низки підсистем;

4) протягом 2021–2023 років система впроваджуватиметься поетапно в окремих судах або в окремих юрисдикціях. Передбачено поетапне впровадження модулів та внесення змін до процесуальних кодексів.

 1. У відставку пішли 4 судді, в тому числі пані Святська з Верховного Суду

Вища рада правосуддя вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку:

Святську Олену Володимирівну – з посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду;

Замегу Олега Володимировича – з посади судді Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області;

Суботіна Андрія Валерійовича – з посади судді Фастівського міськрайонного суду Київської області;

Нестеренко Оксану Сергіївну – з посади судді Сахновщинського районного суду Харківської області.

Відкладено розгляд питання про відставку  Рогози Анни Юріївни – судді Великобілозерського районного суду Запорізької області.

Зупинено розгляд заяви про відставку Беспалько Тамари Дмитрівни – судді Вільнянського районного суду Запорізької області.

 1. Відповідно до рішення Великої Палати скасовано дисциплінарне стягнення судді за процесуальні порушення в питанні передачі в управління арештованого майна

ВРП, розглянувши справу повторно, скасувала рішення Першої Дисциплінарної палати про притягнення судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Фоміна до дисциплінарної відповідальності, оскільки 7 листопада Велика Палата Верховного Суду скасувала рішення ВРП про попередження судді.

Висновок Дисциплінарної палати щодо істотного порушення процесуального права через очевидну грубу недбалість, визнано помилковим, враховуючи неузгодженість нормативного регулювання умов передачі майна в управління НАБУ, а також колізію між положеннями статті 100 КПК і вимогами спеціального закону.

Як слідчий суддя Солом’янського районного суду міста Києва розглядав клопотання детектива НАБУ про передачу в управління майна, на яке накладено арешт у кримінальному провадженні.

 1. Зупинено розгляд справи про неетичну поведінку до подання суддею доказів

Перша Дисциплінарна палата ВРП продовжила розгляд дисциплінарної справи стосовно судді П’ятого апеляційного адміністративного суду Дмитра Запорожана. На суддю скаржились через неетичну поведінку під час спілкування з патрульними поліцейськими.

Для  з’ясування обставин справи та щоб не пропустити строк притягнення до відповідальності Дисциплінарна палата витребувала у судді матеріали і докази у справі та зупинила до їх отримання. Не отримавши докази, Дисциплінарна палата завершить розгляд справи за наявними матеріалами.

 

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 Comments
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Какой реестр вы используете в своей работе чаще всего?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

PRAVO.UA

0
Оставить комментарийx
()
x

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: