Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 3-11 березня — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 3-11 березня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 3-11 березня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 3-11 березня

  • 13.03.2020 13:26
Рубрика Новини
  1. Напрацьовуються зміни до закону задля виконання рішення КСУ щодо суддів ВСУ 

Голова ВРП Андрій Овсієнко взяв участь у засіданні підкомітету з питань правосуддя Комітету ВР з питань правової політики, на якому вирішувалась долся  9 суддів Верховного Суду України та 35 суддів вищих спеціалізованих судів (вони досі обіймають посади в судах, що перебувають у процесі ліквідації). Рішення Конституційного Суду України щодо неконституційності окремих положень судової реформи Президента Порошенка є обов’язковим, тому  розпочато  підготовку пропозицій змін до законодавства щодо виконання рішення КСУ.

2.  Президент призначить суддю на Донеччину 

Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення Ольги Луньової на посаду судді Вугледарського міського суду Донецької області.

3. Звільнено у відставку чотирьох суддів

Вища рада правосуддя вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку:

Андрія Крамаренка – з посади судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області;

Олександра Мороза  – з посади судді Близнюківського районного суду Харківської області;

Ігоря Бараненка – з посади судді Шостого апеляційного адміністративного суду;

Анжеліку Шеремет – з посади судді апеляційного суду Рівненської області.

Водночас ВРП вирішила відмовити у відставці Ярославу Мусулевському –  судді Херсонського міського суду Херсонської області, оскільки він  не має необхідного  стажу.

4. Дозволено арештувати суддю з Рівненщини, якого підозрюють у вимаганні хабаря

ВРП надала згоду на утримання судді Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Л.В. під арештом. Суддя підозрюється у проханні надати неправомірну вигоду службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища та в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

5. ДСА просять забезпечити суди металодетекторами та відеонаглядом: суддів не мають брати в заручники

ВРП вжила заходів реагування за фактом надзвичайної події у Приморському районному суді міста Одеси. Судді  Віктор Іванов і Вячеслав Бондар повідомили про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя: обвинувачений взяв їх у заручники. ВРП вирішила звернутися до Служби судової охорони щодо вжиття заходів посилення охорони судів та суддів під час розгляду кримінальних справ і проваджень; звернутися до Національної гвардії України та Міністерства внутрішніх справ України стосовно проведення службового розслідування обставин, викладених у повідомленні; звернутися до Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України та Національної поліції України щодо надання інформації про розкриття та розслідування кримінальних правопорушень за вказаними фактами; звернутися до ДСА України щодо проведення перевірки організації діяльності судів та стану їх забезпечення технічними засобами для виявлення речей, які заборонено проносити до приміщень суду (системами відеонагляду, стаціонарними металодетекторами, ручними металошукачами, турнікетами, камерами схову тощо), з метою недопущення в подальшому подібних випадків.

6. ВРП підтримує законопроект № 2709 щодо реформування інституту присяжних

Консультативний  висновок до законопроекту № 2709 щодо удосконалення порядку формування списку присяжних є позитивним.  Порядок формування списку присяжних буде спрощено, адже з процедури виключено  місцеві ради.  Списки формуватимуть  територіальні управління ДСА України, використовуючи інформацію з  Державного реєстру виборців. Крім того, пропонується рекомендувати ДСА затвердити порядок формування списку присяжних.

7. ВРП вимагає доопрацювати законопроект № 2815 потребує щодо спецперевірки суддів

В консультативному висновку до проекту № 2815 йдеться про дублювання норм та термінологічну неузгодженість щодо категорії «спеціальна перевірка».  Зміни спрямовані на впровадження чіткої вимоги щодо проведення спеціальної перевірки у випадках та порядку, встановлених Законом України «Про запобігання корупції», при вирішенні питання призначення кандидатів на посаду судді, кандидатів у члени ВККСУ, а також здійснення повідомлення про працюючих близьких осіб керівництву органу, на посаду в якому вони претендують.

8. Відсторонено суддю Оболонського районного суду міста Києва 

Рішення про притягнення судді Костянтина Васалатія до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 4 березня 2020 року. Строк дії відсторонення судді від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

9. ВРП не підтримує законопроект № 2597 щодо змін в  обрахуванні стажу для відставки судді  

Рішення Вищої ради правосуддя від 3 березня 2020 року № 654/0/15-20 «Про надання консультативного висновку до законопроекту № 2597»

10. ВРП може сформувати ВККС після внесення змін до законодавства

10 березня сплив термін формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС. ВРП, яка за законом має затвердити склад цієї комісії, вже двічі відкладала дату її створення. Зокрема, не виявила наміру брати участь у створенні конкурсної комісії жодна із дванадцяти міжнародних організацій, з якими Україна працює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів. До цих організацій згідно з переліком, наданим ВРП Міністерством закордонних справ України, Вища рада правосуддя також зверталася з відповідним проханням. Закон № 193-IX не передбачає випадків, коли міжнародні організації не подають пропозицій щодо представників у конкурсній комісії, відповідно і не визначає дії ВРП у такому разі. Тобто проведенню конкурсу перешкоджає відсутність чітко прописаних законодавчих процедур. Зазначено, що єдиним шляхом врегулювання ситуації є внесення змін до Закону № 193-IX, які б враховували критичні зауваження вітчизняних та міжнародних експертів та врегульовували питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС.

Про проблеми формування нової ВККС читайте у статті «Січові стільці».

Також читайте дайджест  за 25 лютого – 2 березня

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA