Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 лютого — 2 березня — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 лютого — 2 березня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 лютого — 2 березня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 лютого — 2 березня

  • 02.03.2020 15:01

На минулому тижні Вища рада правосуддя звільняла та відсторонювала суддів, вимагала розслідувати факти тиску на суддів, завершила приймання документів від кандидатів до Ради від прокурорів.

  1. Відсторонено двох суддів, підозрюваних  у хабарництві

Суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області Антон Гайдур підозрюється у проханні надати неправомірну вигоду службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища. ВРП частково задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора і відсторонила суддю від правосуддя до 8 квітня 2020 року.

Суддя Зарічного районного суду міста Суми Микола Шершак підозрюється в проханні надати та одержанні  неправомірної вигоди в сумі 2000 доларів США. Ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду пану Шершаку обрано запобіжний захід у вигляді застави та покладено на нього окремі обов’язки, передбачені статтею 194 КПК. ВРП  задовольнила клопотання Назара Холодницького та відсторонила пана Шершака від правосуддя до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

  1. Суддю з Рівненщини відмовились взяти під варту через неналежне мотивування необхідності такого запобіжного заходу

ВРП повернула керівнику САП Назару Холодницькому клопотання про надання згоди на утримання під вартою судді Володимирецького районного суду Рівненської області. Подання не містило належного обґрунтування неможливості запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні, шляхом застосування більш м’яких запобіжних заходів, ніж утримання під вартою. Посилання лише на суворість покарання, яке загрожує судді, згідно з усталеною практикою ЄСПЛ, саме по собі хоча й має значення для оцінки небезпеки його зникнення, але не може оцінюватися із суто абстрактної точки зору під час застосування запобіжного заходу. Як приклад: рішення ЄСПЛ у справі «Мамедова проти Росії».

  1. Оприлюднено список  кандидатів до Вищої ради правосуддя від  прокурорів

Завершилося приймання документів від кандидатів на посаду члена ВРП для обрання позачерговою Всеукраїнською конференцією прокурорів, що відбудеться 27 березня 2020 року. Перелік кандидатів вже опубліковано в «Голосі України». На посади членів Вищої ради правосуддя претендують:

РАДІОНОВ Андрій Сергійович,

ДʼЯКОВСЬКИЙ Геннадій Леонідович,

ЛЕВАДНА Катерина Анатоліївна,

МЕЛЬНІЧЕНКО Максим Ігорович,

ОКСЮТА Тарас Григорович,

ТЕДЕЄВ Казбек Елканович,

БРЯНЦЕВ Валентин Леонідович,

КРАВЧЕНКО Ольга Олександрівна.

4. Трьох суддів звільнено у відставку 

ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку:

Терлецьку-Байдюк Нелю Ярославівну — з посади судді Господарського суду Житомирської області;

Марченко Людмилу Володимирівну — з посади судді Погребищенського районного суду Вінницької області;

Семенченка Олексія Миколайовича — з посади судді Варвинського районного суду Чернігівської області.

5. Суддя із Запоріжжя повідомила про примушування до самовідводу 

Офіс Генпрокурора має повідомити ВРП про розслідування злочину в кримінальному провадженні за фактом погроз судді Михайлівського районного суду Запорізької області Наталі Машкіної. Суддя повідомила про втручання в її діяльність зі здійснення правосуддя. На думку судді, обвинувачений розповсюджував неправдиві відомості з метою спонукати її до заявлення самовідводу.

6. Одеських суддів взяли в заручники 

28 лютого 2020 року до ВРП надійшло повідомлення суддів Приморського районного суду міста Одеси Іванова В.В. і Бондаря В.Я. про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя. Судді повідомили, що до початку судового засідання обвинувачений Гарькавий В.В. дістав із поліетиленового пакета предмет, схожий на гранату, висмикнув чеку, погрожував підірвати суд, вимагав присутності прокурора Одеської області, звільнення з-під варти. Фактично судді опинилися в заручниках. Відвідувачів і співробітників суду було терміново евакуйовано. З повідомлення суддів стало відомо, що о 12:40 Головним управлінням Національної поліції в Одеській області введено план «Заручник». Ніхто не постраждав. За висновком експерта поліції предмет, схожий на гранату, виявився муляжем. Наразі ВРП невідкладно розпочала перевірку  та вживає всіх необхідних заходів щодо встановлення обставин інциденту для прийняття рішення в межах компетенції відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Також читайте дайджести подій Вищої ради правосуддя за 18–24 лютого, за 12–17 лютого, за 4–11 лютого.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA