Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25–27 серпня — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25–27 серпня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25–27 серпня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25–27 серпня

  • 01.09.2020 09:49

1. ВРП відреагувала на втручання адвоката в діяльність суддів Касаційного господарського суду

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва щодо притягнення до встановленої законом відповідальності адвоката Олійника Олега Станіславовича за вчинення ним дій, що свідчать про втручання в діяльність суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Случа Олексія Васильовича, Волковицької Наталі Олександрівни, Міщенка Івана Сергійовича.

2. Вісьмох суддів звільнено у відставку

На засіданні Вищої ради правосуддя 25 серпня 2020 року розглянуто матеріали щодо звільнення суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

Вища рада правосуддя вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

Гончаренко Тетяну Василівну – з посади судді Звенигородського районного суду Черкаської області;

Апалькову Олену Миколаївну – з посади судді Приазовського районного суду Запорізької області;

Парія Івана Олександровича – з посади судді Миколаївського районного суду Одеської області;

Струс Лідію Богданівну – з посади судді Львівського апеляційного суду;

Заславець Наталію Василівну – з посади судді Цюрупинського районного суду Херсонської області;

Архипенко Анжеліку Вікторівну – з посади судді Попаснянського районного суду Луганської області;

Савченко Анжеліку Анатоліївну – з посади судді Господарського суду Харківської області;

Бобкову Ніну Володимирівну – з посади судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області.

Також Вища рада правосуддя ухвалила залишити без розгляду заяву Приколоти Тетяни Іванівни про звільнення з посади судді Львівського апеляційного суду у відставку.

3. Строк дії результатів кваліфікаційного іспиту кандидатів у судді доцільно зупинити до початку роботи ВККСУ

Вища рада правосуддя в цілому схвалює законодавчу ініціативу щодо врегулювання питання строку дії кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді. Про це йдеться в консультативному висновку ВРП щодо законопроєкту «Про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання строку дії кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді» (№ 3575).

Законопроєктом запропоновано на період, впродовж якого свої повноваження не здійснює Вища кваліфікаційна комісія суддів України, зупинити перебіг строку дії результатів кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді, яких було зараховано до резерву на заміщення вакантних посад суддів місцевих судів.

У цілому підтримуючи законопроєкт, Вища рада правосуддя наголошує на необхідності його доопрацювання в частині конкретизації моменту відновлення зупиненого перебігу строку дії результатів кваліфікаційного оцінювання. Законопроєктом № 3575 пропонується рахувати такий момент «із дня прийняття рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, утвореної відповідно до цього Закону». Водночас, як зауважує ВРП, авторами законопроєкту № 3575 не конкретизовано, про яке саме рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України йдеться та коли Комісія зобов’язана його прийняти.

Вища рада правосуддя підтримує законопроєкт № 3575 за умови його доопрацювання.

4. Суддю Комінтернівського районного суду міста Харкова звільнено у відставку

На засіданні 27 серпня 2020 року розглянуто матеріали щодо звільнення судді за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Вища рада правосуддя вирішила звільнити Григор’єва Бориса Павловича з посади судді Комінтернівського районного суду міста Харкова у зв’язку з поданням заяви про відставку.

5. ВРП відреагувала на втручання в діяльність судді Вищого антикорупційного суду

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів у кримінальних провадження, розпочатих за повідомленнями судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої про втручання в її діяльність щодо здійснення правосуддя.

До Вищої ради правосуддя в травні 2020 року надійшли повідомлення судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої про втручання в її діяльність, погрози їй та членам її родини. Зокрема, суддя повідомила, що в день винесення певної ухвали (засідання транслювалося на каналі YouТube) на її особисту сторінку в соціальній мережі Facebook через систему обміну миттєвими повідомленнями Messenger надійшло повідомлення з погрозами на її адресу та на адресу її родини. Отримане повідомлення суддя розцінює як погрози щодо судді та її рідних у зв’язку з діяльністю, пов’язаною зі здійсненням правосуддя. Керуючись частиною 4 статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддя повідомила Вищу раду правосуддя та Генерального прокурора про втручання в її діяльність та просила вжити відповідних заходів реагування.

Про факти надходження погроз стосовно судді було повідомлено також Службу безпеки України та Національну поліцію України. Головним слідчим управлінням Національної поліції України 13 червня 2020 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020000000000573 за частиною 1 статті 346 Кримінального кодексу України. Слідчим відділом Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві здійснюється досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні, відкритому 19 червня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 376 КК України.

ВРП зазначила, що відповідно до статті 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб із метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом. Таким чином, надсилання суддям повідомлень із погрозами є втручанням у діяльність суддів під час здійснення правосуддя, за яке передбачено кримінальну відповідальність.

6. ВРП звернеться до Офісу Генерального прокурора з приводу втручання в діяльність судді учасника судового провадження

Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ірина Шаповалова повідомила, що в її провадженні перебувала скарга голови незалежної первинної профспілкової організації «Павлоградвугілля» на бездіяльність прокурора, в задоволенні якої 6 квітня 2020 року було відмовлено.

Поширено відеозапис засідання з розгляду вказаної справи, відеозвернення до користувачів мережі Facebook та інформацію щодо неналежного виконання суддею Шаповаловою І.С. професійних обов’язків, можливої змови судді з органами прокуратури та поліції. Крім того, зазначено, що для оцінки дій судді вказану інформацію буде надіслано до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Полтаві.

На думку Шаповалової І.С., завідомо неправдиві публічні звинувачення судді у вчиненні злочину є прямим тиском на суд і містять ознаки втручання в професійну діяльність судді з метою спонукати до винесення неправосудного рішення.

За повідомленням судді Шаповалової І.С. слідчим відділом Павлоградського відділу поліції ГУ НП в Дніпропетровській області внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування, яке на цей час триває.

ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину, передбаченого частиною 1 статті 376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів), за повідомленням судді Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ірини Шаповалової.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA