Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 14–18 грудня — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 14–18 грудня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 14–18 грудня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 14–18 грудня

  • 21.12.2020 13:38

1. ВРП задовольнила клопотання Генпрокурора про тимчасове відсторонення судді Леоніда Закревського від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

Вища рада правосуддя на засіданні 14 грудня 2020 року ухвалила рішення тимчасово, до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження, відсторонити суддю Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Леоніда Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Докладніше тут.

2. Професію судді можна порівняти з професією лікаря: це ті, від чиїх рішень прямо залежать людські долі

Флешінтерв’ю голови Вищої ради правосуддя Андрія Овсієнка до Дня працівників суду тут.

Переглянути відео

3. Майже 250 суддів склали присягу та набули повноважень

Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко взяв участь в урочистій церемонії складання присяги суддів, яка відбулася в присутності Президента України в національному центрі «Український дім».

Присягу склали судді, які були призначені на посади указами Президента України в період з липня по грудень 2020 року за поданням Вищої ради правосуддя. Це кандидати, рекомендації щодо яких за результатами конкурсного відбору надіслано до ВРП Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

4. Андрій Овсієнко: “Недостатнє фінансування судової системи призводить до суттєвих проблем зі здійсненням правосуддя”

«Очевидна диспропорція у фінансуванні однієї з трьох гілок державної влади. У 2020 році судову систему профінансовано на 64% від заявленої потреби. На наступний рік прогнози ще гірші. На сьогодні майже сто судів повідомили ВРП про брак коштів на оплату праці працівників апарату суду. Понад десять судів повідомили, що через недофінансування припиняють надсилати поштову кореспонденцію», – розповів голова ВРП.

За словами Андрія Овсієнка, наразі існує проблема з оплатою Державним казначейством запланованих видатків на здійснення правосуддя – заборгованість становить близько мільярда гривень. Андрій Овсієнко в коментарі також наголосив на гострій потребі відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та подолання кадрового дефіциту в судах.

Переглянути відео

5. Вища рада правосуддя з початку року розглянула 306 повідомлень суддів про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя

Упродовж січня – листопада 2020 року до Вищої ради правосуддя надійшло 314 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя.

За результатами розгляду 225 повідомлень суддів про втручання Рада рішеннями затвердила 196 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. За результатами перевірки 81 повідомлення суддів Вища рада правосуддя ухвалила 60 рішень про вжиття заходів для забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, з них 42 рішення про звернення до прокуратури та органів правопорядку щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів.

 6. Розпочато підготовку законопроєкту, який має врегулювати ситуацію з суддями Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів

Член Вищої ради правосуддя Тетяна Розваляєва взяла участь у першому засіданні робочої групи, завданням якої є підготовка законопроєкту, спрямованого на виконання рішення Конституційного Суду України щодо невизначеності ситуації із суддями Верховного Суду України та існуванням двох судів – Верховного Суду України і Верховного Суду. Також цим законопроєктом планується унормувати питання, пов’язані із суддями вищих спеціалізованих судів України.

Детальніше тут.

 7. Член ВРП Павло Гречківський: “Для того щоб підвищити довіру до судової влади, треба підвищити довіру до влади загалом”

Для підвищення довіри до судової влади необхідно підвищити довіру до влади загалом. Для цього треба з повагою ставитися до рішень судів і до самих суддів як до носіїв влади. Виконавча і законодавча влада мають утримуватися від політичної критики судів. Необхідний професійний план дій, а не полювання на відьом. На цьому Павло Гречківський наголосив у блозі «Перевірити перевіряльників, або Що не так із перевірками в судовій владі?», опублікованому у виданні «Юридическая практика».

8. ВРП внесе Президентові України подання про призначення чотирьох суддів

Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення чотирьох суддів, які не здійснювали правосуддя через припинення повноважень у зв’язку із закінченням строку, на який їх було призначено.

17 грудня 2020 року Вища рада правосуддя прийняла рішення внести Президентові України подання про призначення на посади до місцевих судів:

НАНІЧКІНОЇ Наталі Миколаївни – на посаду судді Марганецького міського суду Дніпропетровської області;

ДЗЮБИ Олега Анатолійовича – на посаду судді Господарського суду Харківської області;

КОРОТКОВА Тімура Вікторовича – на посаду судді Корабельного районного суду міста Миколаєва;

ПАВЛУСЯ Олега Сергійовича – на посаду судді Любомльського районного суду Волинської області.

9. Сімох суддів звільнено з посад за загальними обставинами

17 грудня 2020 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів із посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку та про звільнення за власним бажанням.

Вища рада правосуддя вирішила звільнити у відставку:

Ющука Олега Сергійовича – з посади судді Луцького міськрайонного суду Волинської області;

Горчакову Ольгу Іванівну – з посади судді Орджонікідзевського районного суду міста Харкова;

Андрущенко-Луценко Світлану Володимирівну – з посади судді Миргородського міськрайонного суду Полтавської області;

Гнатюка Валерія Олексійовича – з посади судді Любашівського районного суду Одеської області;

Могильного Олега Павловича – з посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду;

Потапова Олександра Омеляновича – з посади судді Віньковецького районного суду Хмельницької області.

Також Вища рада правосуддя вирішила звільнити Нижного Андрія Валерійовича з посади судді Ленінського районного суду міста Дніпропетровська за власним бажанням.

10. ВРП відрядила суддю до П’ятого апеляційного адміністративного суду

Відрядження одного судді строком на один рік дасть змогу врегулювати навантаження і забезпечить належні умови для доступу до правосуддя у цьому суді.

Вища рада правосуддя 17 грудня 2020 року вирішила відрядити суддю Одеського апеляційного адміністративного суду Зуєву Ларису Євгеніївну до П’ятого апеляційного адміністративного суду з 31 грудня 2020 року строком на один рік.

11. Правовий комітет схвалив законопроєкт про тимчасове передання ВРП повноважень ВККСУ для завершення конкурсів на посаду судді

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Закону України «Про Вищу раду правосуддя» щодо завершення конкурсних процедур на зайняття посад суддів місцевих судів» (№ 4229).

Законопроєктом передбачено, що Вища рада правосуддя тимчасово, до дня формування повноважного складу ВККСУ, проводитиме і завершуватиме конкурси, оголошені ВККСУ 5 серпня 2019 року, серед кандидатів на посаду судді місцевого суду, які відповідають вимогам абзаців 3 та 7 пункту 13 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» і звернулися із заявами про участь в оголошених конкурсах. Положення законопроєкту стосуються 28 кандидатів на зайняття посад суддів, які подали заяви про участь в оголошеному ВККСУ конкурсі на зайняття 35 вакантних посад суддів місцевих судів, та 8 кандидатів, які подали заяви про участь в оголошеному ВККСУ конкурсі на зайняття 7 вакантних посад суддів місцевих загальних судів Донецької та Луганської областей.

12. ВРП наполягає на встановленні доплат до заробітної плати працівникам апаратів судів на період дії карантину

17 грудня 2020 року Вища рада правосуддя вчергове звернулася до прем’єр-міністра України з проханням ініціювати внесення змін до постанови КМУ від 29 квітня 2020 року № 375 із метою встановлення доплат до заробітної плати працівникам апаратів судів на період дії карантину.

Як ми повідомляли, аналогічне звернення (лист № 41437/0/9-20) керівнику уряду ВРП надіслала 19 листопада 2020 року. Рада вважає за необхідне доповнити перелік осіб, яким постановою № 375 встановлено доплату до заробітної плати на період дії карантину та протягом 30 днів із дня його скасування, категорією працівників апаратів судів.

Докладніше тут.

13. Олексій Маловацький: “Питання кадрового голоду в судах є загальнодержавною проблемою”

На цьому наголосив заступник голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час засідання Донбаської регіональної ради з питань реформи правосуддя, яке було присвячено питанню правосуддя в умовах збройного конфлікту та карантину.

Заступник голови ВРП зазначив, що, незважаючи на те що проблем у судовій системі справді багато, головний мінус у тому, що вони системні, а необхідні зміни законодавства відбуваються фрагментарно.

Олексій Маловацький окреслив основні чинники, які сприяють відтоку суддівських кадрів:

  • Припинення повноважень складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і, як наслідок, зупинення численних процедур – призначення, переведення, кваліфікаційного оцінювання суддів, конкурсів у місцеві та апеляційні суди.
  • Непослідовна законотворча діяльність у правовій системі України щодо судочинства.
  • Проблема із просуванням молодих суддів на вищі посади.
  • Цілеспрямована інформаційна політика проти суддів.

14. Відбулося засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя

8 грудня 2020 року у Вищій раді правосуддя відбулося засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, до порядку денного якого включено розгляд дисциплінарних проваджень, порушених Вищою радою правосуддя.

Комісія розглянула пропозиції комітету з дисциплінарних проваджень щодо державних службовців, які займають посади державної служби категорії А в системі правосуддя, з питань дисциплінарних проваджень, порушених рішеннями Вищої ради правосуддя від 16 червня 2020 року, 23 липня 2020 року та 13 серпня 2020 року стосовно голови Державної судової адміністрації України Холоднюка Зеновія Васильовича за зверненнями народного депутата України Тараса Тарасенка.

Комісія підтримала пропозиції Комітету внести ВРП пропозицію дисциплінарні провадження, порушені за депутатським зверненням народного депутата України Тараса Тарасенка стосовно голови ДСА України Зеновія Холоднюка, закрити у зв’язку з його звільненням із посади за власним бажанням.

15. Подовжено строк надання згоди на відрядження до Галицького районного суду Івано-Франківської області

Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 17 грудня 2020 року № 3533/0/15-20 подовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Галицького районного суду Івано-Франківської області до 28 грудня 2020 року.

Як відомо, Вища рада правосуддя рішенням від 1 грудня 2020 року № 3328/0/15-20 оголосила про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме 1 судді до Галицького районного суду Івано-Франківської області.

16. Кандидати, щодо яких ВРП внесла Президентові України подання про призначення суддею, відповідають усім вимогам законодавства

Повідомлення деяких засобів масової інформації про призначення Вищою радою правосуддя начебто недоброчесних суддів не відповідають дійсності, оскільки не ґрунтуються на доведених фактах.

Приймаючи рішення про внесення Президентові України подання щодо призначення судді, Вища рада правосуддя ретельно вивчає документи кожного кандидата та аналізує всю інформацію, яка їх стосується.

Кандидатури, щодо яких ВРП 17 грудня 2020 року прийняла рішення внести Президентові України подання про призначення на посаду судді, відповідають вимогам статті 127 Конституції України, статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Принагідно зазначимо, що інформація, яку надає Громадська рада доброчесності, потребує ретельної перевірки, оскільки часто містить неправдиві дані.

Докладніше тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA