Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12–17 лютого — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12–17 лютого — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12–17 лютого

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12–17 лютого

  • 18.02.2020 12:17

На минулому тижні Вища рада правосуддя надавала консультативні висновки до законопроектів, що стосуються судової влади, звільнила суддю та спростовувала маніпуляції щодо ситуації з формуванням ВККС.

  1. Документи від бажаючих потрапити до ВРП від прокурорів приймаються до 25 лютого

З 12 до 25 лютого приймаються документи від кандидатів в члени ВРП для обрання Всеукраїнською конференцією прокурорів. Конференцію проведуть  27 березня 2020 року в  Офісі Генерального прокурора (м. Київ, вул. Різницька, 13/15, корпус «Б», велика зала засідань). З інформацією про кандидатів можна ознайомитись у спеціальному  розділі на сайті ВРП.

  1. Звільнено у відставку суддю з Рівненщини

ВРП вирішила звільнити Віталія Поровського з посади судді Володимирецького районного суду Рівненської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

 

  1. Запущено процес реформування інституту присяжних

Член ВРП  пан Грищук взяв участь у спільних комітетських слуханнях «Перспективи розвитку, проблематика формування та функціонування інституту присяжних в Україні». Експерти обговорили законопроекти № 2709 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо удосконалення порядку формування списку присяжних», № 2710 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення участі присяжних у здійсненні правосуддя», а також альтернативні № 2709-1 та № 2710-1. Діяльність суду присяжних не обмежуватиметься участю лише у справах про довічне позбавлення волі. Пропонується залучити  присяжних до інших категорій проваджень, зокрема щодо вчинення особливо тяжких злочинів, які караються  позбавленням волі на строк до 10 і більше років. Про суть присяжних йдеться в репортажі «Юридичної практики»: в Україні планують ввести модель класичного суду присяжних.

 

  1. ВРП не підтримує законопроект № 2525 про конкурс суддів

ВРП не підтримує законопроект № 2525,  згідно з яким для кандидатів на посаду судді, які за результатами кваліфікаційного іспиту, складеного до набрання чинності Законом від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», набрали менше 75 відсотків максимально можливого бала кваліфікаційного іспиту, незалежно від складення ними повторного кваліфікаційного іспиту, оголошується окремий конкурс на зайняття посади судді. При цьому не виключається норма щодо повторного проходження кваліфікаційного оцінювання. У консультативному висновку ВРП наголошено, що в разі прийняття зазначеного законопроекту відповідний пункт міститиме дві взаємовиключні норми. Проведення окремого конкурсу для кандидатів на посаду судді, які набрали менше 75 %, незалежно від складення ними повторного кваліфікаційного іспиту, можна розглядати як дискримінацію кандидатів, які повторно склали іспит, та стосовно кандидатів на посаду судді, добір яких здійснювався згідно із чинним законодавством, оскільки створює нерівні можливості для зайняття вакантної посади судді.

  1. ВРП підтримує законопроект № 2560 про уніфікацію КПК та закону про ДБР щодо діяльності слідчих

Консультативний висновок до законопроекту № 2560 щодо визначення підслідності кримінальних правопорушень, досудове розслідування яких здійснюють слідчі органів державного бюро розслідувань, є позитивним. У Раді вважають,  що він узгодить положення частини четвертої статті 216 Кримінального процесуального кодексу та положення статті 5 Закону «Про Державне бюро розслідувань».

 

  1. ВРП підтримує законопроект про електронні трудові книжки,  проте з  перехідним періодом

Консультативний висновок до законопроектів № 2686 і № 2687  щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі містить такі рекомендації. Пропонується застосувати перехідний період – з метою підтвердження відомостей щодо трудової діяльності кандидатами на посаду члена ВРП, судді та члена ВККС до завершення включення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей про трудову діяльність.

  1. ВРП не підтримує законопроект № 2721 про обмеження винагороди суддів

У консультативному висновку йдеться про суперечливість зміни підходів до визначення мінімального розміру посадового окладу суддів. Законопроект  щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму змінює підходи до визначення мінімального розміру посадового окладу, який застосовується як розрахункова величина при визначенні посадових окладів для працівників державних органів, органів прокуратури, суддів, для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу. Запропоновані зміни можуть спричинити виникнення ієрархічної колізії – до невідповідності Конституції в частині визначення розміру винагороди суддів.

 

  1. Вища рада правосуддя спростовує закиди про гальмування судової реформи

Згідно із Законом № 193-IX ВРП для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККС утворює конкурсну комісію та затверджує її персональний склад. Перебуваючи в постійному діалозі з міжнародними організаціями, ВРП наразі продовжила термін подання кандидатур міжнародних експертів до 10 березня 2020 року. Таке рішення ухвалено через неможливість реалізації такого недосконалого закону.  Вища рада правосуддя вважає маніпулятивними заяви про саботаж судової реформи. Чи є вихід із патової ситуації у формуванні ВККС, розбирався кореспондент «Юридичної практики».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA