Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 28–31 грудня 2020 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 28–31 грудня 2020 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 28–31 грудня 2020 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 28–31 грудня 2020 року

  • 04.01.2021 15:48

1.      Павло Гречківський: “Доки в складі ВРП є незалежні від усіх влад представники, буде незалежність суддівського врядування”

Блог члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського для «Юридичної практики».

2.      “На рівень довіри до судів впливає рівень довіри до інституцій державної влади загалом” – Світлана Шелест

Нещодавно оприлюднені результати соціологічного дослідження «Ставлення громадян України до судової системи», проведеного Центром Разумкова, засвідчили, що на рівень довіри до судів впливає рівень довіри до інституцій державної влади загалом.

Також цей рівень залежить від того, з яких джерел громадяни отримують інформацію про роботу судів. На цьому акцентувала увагу член Вищої ради правосуддя Світлана Шелест у блозі для українського національного інформаційного агентства Укрінформ.

Світлана Шелест наголосила, що серед громадян, які мають нещодавній досвід спілкування із судами, переважає довіра до системи правосуддя: баланс довіри до судів у цілому є позитивним, тобто кількість опитаних, які довіряють судам (48,0%), була вищою, ніж кількість тих, хто не довіряє (41,6%). Ще вищою є довіра громадян, які контактували із судами, до місцевих судів: довіру місцевим судам висловили більшість опитаних – 54,4%, недовіру – 34,9%. Член ВРП акцентувала увагу на тому, що, за результатами дослідження, більшість тих, хто звертався до суду і має власний нещодавній досвід участі в судовому процесі, довіряють судам і вважають їхні рішення законними і справедливими. У 2020 році вперше частка тих, хто вважає, що рішення були законними і справедливими, перевищила частку тих, хто думає інакше.

3.      Протягом 2020 року до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 141 суддю

На офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя оновлено інформацію на температурній мапі, яка містить дані стосовно кількості суддів, притягнутих до дисциплінарної відповідальності в усіх регіонах України.

Згідно з нею дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя у 2020 році ухвалено 129 рішень щодо притягнення 141 судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до суддів дисциплінарних стягнень у вигляді:

  • попередження – 72 судді;
  • догани – 28 суддів;
  • суворої догани – 22 судді;
  • тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя – 5 суддів;
  • внесення подання про звільнення судді з посади – 14 суддів.

4.      Голова ВРП Андрій Овсієнко звернувся до прем’єр-міністра України з приводу критичного недофінансування судової влади

Протягом 2020 року, йдеться в листі, до Вищої ради правосуддя надходили численні звернення місцевих та апеляційних судів різних регіонів України про їх неналежне фінансування. У них повідомлялось про нестачу коштів як на оплату праці працівників апаратів судів, так і на інші видатки для здійснення правосуддя – надсилання поштових відправлень, придбання паперу, утримання приміщень, оргтехніки, інформаційних систем, винагороду присяжним тощо. Ця ситуація склалась внаслідок того, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» потреба у фінансуванні за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя» була задоволена лише на 50,2%.

5.      “Соціологічне дослідження розвінчує міф про одностайну підтримку залучення міжнародних експертів та громадськості до кадрових процедур” – Світлана Шелест

Результати дослідження «Ставлення громадян України до судової системи», проведеного Центром Разумкова, спростовують низку міфів, які нав’язуються суспільству. Зокрема, про тотальну недовіру до судів, про те, що абсолютно всі судді є залежними, що переважна більшість громадян вважає за необхідне залучати міжнародних експертів для призначення всіх суддів в Україні, а представників громадського сектору – до проведення кваліфікаційного оцінювання та конкурсних процедур щодо суддів. Про це йдеться в блозі члена Вищої ради правосуддя Світлани Шелест для українського національного інформаційного агентства Укрінформ.

6.      ВРП відрядила чотирьох суддів до Подільського районного суду міста Києва

Вища рада правосуддя вирішила відрядити суддів для здійснення правосуддя до Подільського районного суду міста Києва шляхом тимчасового переведення.

У зв’язку з надмірним рівнем судового навантаження та з метою забезпечення належних умов для доступу до правосуддя в цьому суді Вища рада правосуддя вирішила відрядити для здійснення правосуддя з 12 січня 2020 року строком на один рік чотирьох суддів, а саме:

  • суддю Козелецького районного суду Чернігівської області Анохіна Андрія Миколайовича;
  • суддю Рівненського міського суду Рівненської області Головчака Мар’яна Михайловича;
  • суддю Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області Рибалку Юрія Володимировича;
  • суддю Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська Скрипник Оксану Григорівну.

 7. ВРП звільнила у відставку трьох суддів

29 грудня 2020 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку трьох суддів:

  • Шульгача Миколу Петровича – з посади судді Тернопільського окружного адміністративного суду;
  • Гаврилову Галину Леонідівну – з посади судді Донецького апеляційного суду;
  • Мироненко Ірину Петрівну – з посади судді Донецького апеляційного суду.

8.      ВРП розпочала роботу над Щорічною доповіддю про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2020 рік

Вища рада правосуддя звернулась до органів суддівського самоврядування, органів та установ системи правосуддя, громадських об’єднань, професійної спільноти та науковців із пропозицією долучитися до підготовки Щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2020 рік.

Робота відбуватиметься з урахуванням пропозицій, наданих у порядку моніторингу реагування на Щорічну доповідь Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2019 рік. Такі пропозиції надійшли до ВРП від місцевих та апеляційних судів, Верховного Суду, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації України, Служби судової охорони, Комітету з питань правової політики Верховної Ради України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наукових установ.

Як відомо, ВРП готує у співпраці з органами суддівського самоврядування, іншими органами та установами системи правосуддя, громадськими об’єднаннями та оприлюднює щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні.

 9.      У ВРП працюватиме робоча група з питань реформування процесуального законодавства та законодавства про судоустрій і статус суддів

Вища рада правосуддя утворила робочу групу Ради з питань реформування процесуального законодавства та законодавства про судоустрій і статус суддів.

Предметом діяльності робочої групи є:

  • визначення нагальних проблем у діяльності судової влади, для вирішення яких потрібно вдосконалити законодавство;
  • здійснення аналізу недоліків і прогалин законодавства та вироблення пропозицій щодо його покращення;
  • обговорення із професійною суддівською спільнотою пропозицій щодо вдосконалення законодавства для формування узагальненої концепції;
  • представлення та обговорення узагальненої концепції на парламентських слуханнях і втілення її у змінах до процесуального законодавства і законодавства у сфері судоустрою і статусу суддів.

У складі робочої групи працюватимуть підгрупи за тематичними напрямами.

Склад робочої групи:

  1. голова робочої групи – Андрій Овсієнко;
  2. секретар робочої групи – Олексій Маловацький;
  3. голова підгрупи з питань реформування процесуального законодавства про адміністративні правопорушення – Микола Худик;
  4. голова підгрупи з питань реформування господарського процесуального законодавства – Оксана Блажівська;
  5. голова підгрупи з питань реформування кримінального процесуального законодавства – Володимир Говоруха;
  6. голова підгрупи з питань реформування цивільного процесуального законодавства – Наталія Краснощокова;
  7. голова підгрупи з питань реформування адміністративного процесуального законодавства – Світлана Шелест;
  8. голова підгрупи з питань реформування законодавства про судоустрій і статус суддів – Олег Прудивус.

До роботи робочої групи буде залучено суддів, науковців, адвокаів, представників суддівських асоціацій та об’єднань за їхньою згодою.

10.       Вища рада правосуддя затвердила нову структуру свого секретаріату

З 1 січня 2021 року вводиться в дію нова редакція структури секретаріату Вищої ради правосуддя. Відповідне рішення ВРП ухвалила на засіданні 24 грудня 2020 року.

Попередня структура секретаріату ВРП була затверджена рішенням Вищої ради правосуддя від 23 березня 2017 року «Про затвердження граничної чисельності працівників та структури секретаріату Вищої ради правосуддя». 25 лютого 2020 року та 28 травня 2020 року до його структури було внесено зміни.

Нинішнє оновлення структури секретаріату ВРП відбулося з метою вдосконалення та оптимізації його роботи. Крім того, необхідність такого рішення обумовлена змінами в законодавстві, що відбулися з моменту затвердження попередньої структури секретаріату Ради, потребою в посиленні певних напрямів її роботи, перерозподілі потоків документів та функцій структурних підрозділів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA