прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 28–31 грудня 2021 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 28–31 грудня 2021 року

  • 04.01.2022 16:37

1. ВРП затвердила зміни до ЄДРСР із метою забезпечення доступу до судових рішень

ВРП затвердила зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, згідно з якими не допускається обмеження або відтермінування загального доступу до електронних ресурсів Реєстру з інших підстав, ніж це визначено законами України «Про доступ до судових рішень», «Про державну таємницю» і  самим Порядком.

За повідомленням НААУ, адміністратор ЄДРСР допускає дії щодо обмеження доступу до судових рішень на підставі звернень прокурорів, що не відповідає чинному законодавству.

ВРП вирішила внести відповідні зміни до ЄДРСР та розширити можливості використання судових рішень задля встановлення судової практики та удосконалення процедури оскарження.

2. Олег Прудивус: “Кадровий дефіцит у судах – це не просто проблема, це майже катастрофа”

Конкурсна комісія, яка проводить добір кандидатів на посаду члена ВККС України, має активізувати роботу задля прискорення відновлення добору суддівських кадрів. На цьому у відеокоментарі наголосив член ВРП Олег Прудивус.

«Наразі в Україні кількість суддів, які здійснюють правосуддя, становить лише 65 %  від затвердженої кількості штатних посад суддів. Не вистачає понад дві тисячі суддів», – сказав він. На сьогодні у майже третині загальних місцевих судів кількість суддів, які мають повноваження здійснювати правосуддя, становить лише 50 % і менше (відносно штатної чисельності). У понад 60 місцевих загальних судах правосуддя здійснюють лише по одному судді. Шість судів взагалі не працюють.

«Ситуація, без перебільшення, жахлива – у суддів нелюдське  навантаження… Люди не можуть роками вирішити елементарні питання ні в судах першої інстанції, ні в апеляційних судах, де складно сформувати колегії через відсутність суддів. Через нестачу суддів в апеляційній інстанції ускладнено оскарження рішень. В умовах кадрового дефіциту у багатьох випадках неможливо вчасно ні отримати рішення, ні оскаржити його», – зауважив член ВРП.

За словами Олега Прудивуса, вказану проблему потрібно вирішувати негайно, адже судді фізично не витримують навантаження і багато з них залишають посади, хоча в прийнятних умовах могли б іще довго працювати.

3. ВРП подовжила строк тимчасового відсторонення судді Чернігівського окружного адміністративного суду Дмитра Лобана від здійснення правосуддя

31 січня 2022 року ВРП вирішила задовольнити клопотання Генерального прокурора та продовжити строк тимчасового відсторонення судді Чернігівського окружного адміністративного суду Лобана Дмитра Вікторовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Строк подовжено до 1 березня 2022 року.

Про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення судді повідомлено 10 листопада 2021 року. Наразі Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування.

Ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 24 грудня  2021 року у кримінальному провадженні продовжено строк досудового розслідування до 10 квітня 2022 року.

4. ВРП забезпечила Конкурсну комісію з добору кандидатів до ВККСУ приміщенням для роботи

З метою забезпечення умов роботи Конкурсної комісії з добору кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Вища рада правосуддя уклала з ВККСУ договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності. Члени Конкурсної комісії працюватимуть у кабінетах, розміщених у приміщенні ВККСУ.

Конкурсна комісія повідомила ВРП, що перше офіційне засідання відбудеться 21 січня 2022 року.

Нагадаємо, організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Конкурсної комісії здійснює секретаріат ВРП.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA