Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 26 - 30 липня — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 26 - 30 липня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 26 – 30 липня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 26 – 30 липня

  • 02.08.2021 16:38

1. ВРП намагається сприяти діалогу між адвокатами та суддями

На цьому наголосив виконувач обов’язків Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час експертної зустрічі з представниками регіонального Проєкту «Посилення професії юриста відповідно до європейських стандартів», присвяченої обговоренню питань професійних стандартів взаємодії адвокатів та суддів у судах.

За словами Олексія Маловацького, одним із чинників, який негативно впливає на професійні відносини між адвокатами та суддями, залишається неналежне фінансування судової влади.

«Наразі ВРП докладає усіх зусиль для підготовки Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Запуск модулів ЄСІТС дасть змогу зменшити витрати судової влади, зокрема на надсилання поштової кореспонденції», – зазначив Олексій Маловацький.

У межах співпраці Ради з Міністерством цифрової трансформації України планується вирішити питання щодо можливості повідомлення учасників судових процесів про судове засідання через мобільний додаток «Дія», що, на думку Олексія Маловацького, також сприятиме налагодженню більш ефективної взаємодії між суддями та адвокатами.

Задля пошуку спільних рішень Рада також ініціювала формат національної дискусії, проведення спільних заходів та обговорень за участю представників юридичної спільноти. Зокрема, було організовано п’ять масштабних заходів, в яких брали участь судді, кандидати на посади суддів, адвокати, науковці, депутати, прокурори, міжнародні експерти, учасники судових процесів тощо.

2. Триває робота з визначення схеми посадових окладів працівників апаратів судів

Під час чергового засідання робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, створеної у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики, член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус зазначив, що наразі триває розробка законопроєкту щодо внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з метою визначення схеми посадових окладів працівників судів та органів судової влади. Відповідні напрацювання вже узгоджені з Державною судовою адміністрацією України та Радою суддів України, а також узгоджуються з Верховним Судом.

«Законопроєктом пропонується визначити мінімальний посадовий оклад працівника апарату суду першої інстанції у співвідношенні до 20 % посадового окладу судді першої інстанції. Розмір заробітної плати працівника має складатися з основного фіксованого окладу та премії як реальний стимулюючий важіль, встановлений законодавством», – зауважив Олег Прудивус.

3. ВРП відрядила суддю для здійснення правосуддя до Західного апеляційного господарського суду

ВРП 27 липня 2021 року вирішила відрядити для здійснення правосуддя суддю Львівського апеляційного господарського суду Марка Романа Івановича до Західного апеляційного господарського суду з 28 липня 2021 року строком на один рік.

Рішення про початок процедури відрядження суддів до вказаного суду Вища рада правосуддя прийняла 17 червня 2021 року.

4. ВРП звільнила у відставку суддю Дніпровського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області

27 липня 2021 року ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку Байбару Григорія Антоновича – з посади судді Дніпровського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області.

5. Вища рада правосуддя збирає пропозиції суддів та представників юридичної спільноти щодо проєкту Положення про ЄСІТС

Вища рада правосуддя оприлюднила проєкт Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Із проєктом Положення про ЄСІТС можна ознайомитись на сайті ВРП у розділі «Діяльність» – «ЄСІТС» або за посиланням: bit.ly/3i8nemU

Пропозиції та зауваження щодо проєкту можна надіслати до 2 серпня 2021 року на електронну адресу [email protected].

6. Проєкт Щорічної доповіді за 2020 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні» буде винесено на затвердження Вищою радою правосуддя

Після доопрацювання правок і зауважень Постійна комісія Вищої ради правосуддя з підготовки щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні 28 липня 2021 року схвалила проєкт Щорічної доповіді за 2020 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні» та вирішила внести  на розгляд Вищої ради правосуддя питання про її затвердження.

Документ висвітлює широкий спектр проблемних питань, пов’язаних із забезпеченням авторитету правосуддя та незалежності суддів в Україні, зокрема щодо стану нормативно-правового забезпечення у сфері правосуддя та дотримання гарантій незалежності суддів, вжиття Вищою радою правосуддя заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, шляхи посилення незалежності суддів, а також пропозиції органів суддівського самоврядування, інших органів та установ системи правосуддя, громадських об’єднань.

7. Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області

Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 29 липня 2021 року  № 1721/0/15-21 продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області до 9 серпня 2021 року.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні до 9 серпня 2021 року подати до Вищої ради правосуддя необхідні документи. Перелік таких документів тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA