Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 20—24 лютого 2023 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 20—24 лютого 2023 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 20—24 лютого 2023 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 20—24 лютого 2023 року

  • 24.02.2023 16:01
ВРП VRP

ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Олександрівського районного суду Кіровоградської області Павла Івченка

ВРП вирішила задовольнити клопотання заступника Генерального прокурора – керівника САП та тимчасово відсторонити суддю Олександрівського районного суду Кіровоградської області Павла Івченка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Івченко П.О. обвинувачується у вчиненні умисного корисливого корупційного злочину – зловживання впливом, а саме в одержанні неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням такої вигоди, для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за попередньою змовою групою осіб (обвинувачення за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Розгляд судової справи за обвинуваченням Івченка П.О. наразі не завершений. Відсторонення триватиме до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

ВРП звільнила 49 суддів за загальними обставинами

21 лютого 2023 року ВРП звільнила у відставку 43 судді.

23 лютого 2023 року у зв’язку з поданням заяв про відставку ВРП вирішила звільнити:

  • ВолковаОлександра Федоровича – з посади судді Верховного Суду України;
  • Чумак Тетяну Андріївну – з посади судді Апостолівського районного суду Дніпропетровської області;
  • Ткаченко Ніну Григорівну – з посади судді Верховного Суду;
  • Кравченка Михайла Миколайовича – з посади судді Одеського окружного адміністративного суду;
  • Федорову Олену Владиславівну – з посади судді Господарського суду Запорізької області.

У зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням ВРП ухвалила звільнити Капкіна Олександра Борисовича з посади судді Зарічного районного суду м. Суми.

Конкурсна комісія з добору кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України завершила другий етап конкурсу – співбесіди

Конкурсна комісія, яка добирає кандидатів на посаду члена ВККС України, 21 лютого 2023 року завершила другий етап публічного конкурсу – співбесіди.

Ознайомитись з переліком кандидатів, які пройшли співбесіди на посаду члена ВККС України, можна за відповідними посиланням у січні та у лютому на сайті ВРП, а також згідно з записами трансляцій, які відбувались на офіційному каналі Конкурсної комісії в YouTube українською та англійською мовами та на сайті ВРП.

ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора за фактами незаконного проникнення окупантів до приміщення Іванівського районного суду Херсонської області

В.о. голови Іванівського районного суду Херсонської області Ростислав Ференц повідомив, що 6 січня 2023 року до суду незаконно проникли окупанти держави-агресора. Військовослужбовці рф пошкодили вхідні двері, проникли до приміщення та викрали оргтехніку, комп’ютери та інше майно, яке залишилося у приміщенні суду.

Досудове розслідування наразі здійснюють правоохоронні органи, що уповноважені безпосереднього реагувати на протиправні дії, які вчиняються щодо суддів, та злочини щодо правосуддя.

ВРП відреагувала на повідомлення судді Новозаводського районного суду міста Чернігова про втручання в її професійну діяльність

Суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова Олена Карапута повідомила ВРП про обставини, що свідчать про підробку вироку, ухвали та розпорядження про виконання вироку.

ВРП дійшла висновку, що обставини виявлення підробки вказаних документів можуть мати наслідком порушення основних засад судочинства та завдань суду.

Тому ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 КК України, за фактами, викладеними в повідомленні судді.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA