Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 17—21 червня 2024 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 17—21 червня 2024 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 17—21 червня 2024 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 17—21 червня 2024 року

  • 21.06.2024 18:33

Протягом п’яти місяців 2024 року ВРП ухвалила рішення внести Президентові України подання про призначення 272 суддів

Упродовж січня – травня 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення Президентові України подання про призначення на посади 272 суддів до місцевих судів, із них:

  • 230 суддів — до місцевих загальних судів;
  • 24 судді — до місцевих адміністративних судів;
  • 18 суддів — до місцевих господарських судів.

 

Упродовж січня – травня 2024 року ВРП розглянула 99 повідомлень про втручання в професійну діяльність суддів

Протягом січня – травня 2024 року до ВРП надійшло 113 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, Рада з початку цього року розглянула 99 повідомлень суддів.

За результатами розгляду 42 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 41 рішення про вжиття заходів реагування.

Розглянувши 57 повідомлень суддів, Рада ухвалила 15 рішень про затвердження 50 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

ВРП ухвалила 3 рішення з власної ініціативи в межах своїх повноважень про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

 

Суддю Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Всеволода Князєва тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої дисциплінарної палати ВРП

Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади ухвалила Перша дисциплінарна палата ВРП 17 червня 2024 року. Рішення Перша дисциплінарна палата ВРП ухвалила за результатом розгляду дисциплінарної справи, відкритої 15 квітня 2024 року.

 

Суддю Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Лалі Новік тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої дисциплінарної палати ВРП

Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади ухвалила Перша дисциплінарна палата ВРП 17 червня 2024 року.

 

ВРП внесе Президентові України подання про призначення 24 суддів до місцевих судів

18 червня 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення чотирьох суддів на посади до місцевих судів. Перелік – за посиланням.

20 червня 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення 20 суддів на посади до місцевих судів. Перелік – за посиланням.

 

Інформація щодо забезпечення приміщенням Служби дисциплінарних інспекторів

 

ВРП продовжила строк відрядження суддів до Київського окружного адміністративного суду

ВРП вирішила 18 червня 2024 року продовжити на один рік строк відрядження 7 суддів до Київського окружного адміністративного суду з 16 жовтня 2024 року. Перелік – за посиланням.

 

ВРП звільнила двох суддів у відставку

18 червня 2024 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

  • Миколюка Олександра Володимировича – з посади судді Київського апеляційного суду;
  • Корой Світлану Миколаївну – з посади судді Одеського окружного адміністративного суду.

 

ВРП звільнила суддю Богуславського районного суду Київської області за вчинення істотного дисциплінарного проступку

18 червня 2024 року ВРП ухвалила рішення про звільнення судді Богуславського районного суду Київської області Кіхтенка Сергія Олександровича на підставі пункту 3 частини 6 статті 126 Конституції України.

Реалізація зазначеної процедури здійснювалася на підставі подання Третьої дисциплінарної палати ВРП про звільнення судді з посади у зв’язку із вчиненням істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді (частина 8 статті 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

 

Суддю Старобільського районного суду Луганської області Колядова Віталія Юрійовича, відрядженого до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої дисциплінарної палати ВРП

Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади ухвалила Третя дисциплінарна палата ВРП 19 червня 2024 року.

 

ВРП вирішила залишити без змін рішення Другої дисциплінарної палати щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності Олексія Тандира

Розглянувши скаргу судді Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира та його представника – адвоката Олега Юрченка, ВРП вирішила залишити без змін рішення Другої дисциплінарної палати ВРП від 24 квітня 2024 року № 1241/2дп/15-24 про притягнення до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA