Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12–18 квітня 2022 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12–18 квітня 2022 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12–18 квітня 2022 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12–18 квітня 2022 року

  • 19.04.2022 16:33

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12–18 квітня 2022 року

Органи системи правосуддя активно взаємодіють

 За ініціативи ВРП відбулася нарада за участю Голови Верховного Суду Всеволода Князєва, в.о. голови ВРП Віктора Грищука, членів Ради Оксани Блажівської, Інни Плахтій, Віталія Саліхова, т.в.о. голови ДСА України Олексія Сальнікова.

Голова Верховного Суду поінформував про обговорення на рівні профільного парламентського комітету різних варіантів відновлення дисциплінарних функцій, які виконувала ВРП. Найбільш прийнятним на думку членів Ради є створення дисциплінарної палати у складі чинних членів ВРП з можливістю оскарження ухвалених рішень до Великої палати Верховного суду. Це питання ще буде обговорене під час підготовки законодавчих змін. Члени ВРП акцентували, що передача дисциплінарної функції будь-якому іншому органу неприпустима.

Діяльність секретаріату ВРП у цифрах за І квартал 2022 року

Протягом січня – березня 2022 року секретаріатом ВРП розглянуто 453 звернення громадян, а також 94 запити на інформацію.

Крім того, з початку 2022 року телефонна гаряча лінія ВРП за номером (044) 481-06-26 прийняла 475 звернень громадян.

За три місяці 2022 року підготовлено 230 супровідних листів про надіслання копій актів ВРП та її органів, видано 4 340 копій актів ВРП, її органів та членів ВРП, відредаговано 1 402 аркуші документів ВРП.

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено 9 142 акти ВРП, підготовлено та розміщено більше 100 новин; на телеграм-каналі ВРП та на сторінці ВРП у Facebook – близько 370 повідомлень.

Створена онлайн-платформа взаємодопомоги «Basecamp: судді та прокурори для України»

За ініціативи європейських колег, президентів трьох комітетів Ради Європи Консультативної Ради європейських суддів (CCJE), Консультативної Ради європейських прокурорів (CCPE) та Європейської комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) створена онлайн-платформа взаємодопомоги «Basecamp: судді та прокурори для України» для безпосереднього спілкування між суддями.

Платформа є безкоштовним інструментом спілкування та взаємодії в Інтернеті, і також доступна в якості додатка для мобільних телефонів. Вона має за мету сприяти неформальному спілкуванню між українськими суддями чи прокурорами (що знаходяться в Україні чи за її межами) та суддями та прокурорами інших 45 держав-членів Ради Європи. Мовою спілкування є англійська, але переклад з української мови та на українську мову буде доступний за запитом (запит має бути адресований модератору платформи). Суддя чи прокурор, які бажають приєднатися до цієї платформи, можуть звернутися за адресою: [email protected], щоб отримати особисте посилання для запрошення.

ВРП у І кварталі 2022 року ухвалила рішення про звільнення 33 суддів

Протягом І кварталу 2022 року ВРП ухвалила рішення щодо звільнення 28 суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку. За особливими обставинами звільнено 5 суддів – за вчинення істотного дисциплінарного поступку.

Варто зазначити, що за аналогічний період 2021 року було звільнено 41 суддю.

З початку 2022 року ВРП розглянула 47 повідомлень про втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя

Протягом січня – березня 2022 року до ВРП надійшло 64 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, з початку 2022 року Рада розглянула 47 повідомлень.

За результатами розгляду 15 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 14 рішень про вжиття заходів реагування:

  • звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів;
  • внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, тощо.

Розглянувши 32 повідомлення суддів, Рада ухвалила 8 рішень про затвердження 22 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA