Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 1-8 вересня 2022 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 1-8 вересня 2022 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 1-8 вересня 2022 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 1-8 вересня 2022 року

  • 09.09.2022 17:19

Триває робота над врегулюванням нагальних питань фінансування судової влади в умовах воєнного стану

Члени ВРП Оксана Блажівська, Роман Маселко, Микола Мороз та Інна Плахтій взяли участь у черговому засіданні робочої групи з питань належного фінансування судової влади в Україні при Комітеті ВРУ з питань правової політики.

Учасники:

  • з’ясували поточний стан фінансування судової влади та заслухали інформацію щодо бюджетних запитів головних розпорядників коштів судової влади;
  • обговорили проєкт Державного бюджету України на 2023 рік у частині фінансування судової влади;
  • пропозицій до плану відновлення України в частині фінансування судової влади;
  • можливість прийняття законопроєкту про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів (№ 6311)в умовах воєнного стану.

Оксана Блажівська: “Відсутність повноцінного функціонування ВРП особливо гостро відчутна для судової системи в період дії воєнного стану”

На цьому наголосила член ВРП Оксана Блажівська під час звернення до учасників онлайн-марафону «Бізнес в умовах воєнного стану. Забезпечення належними та допустимими доказами процедури відшкодування збитків, завданих військовою агресією рф», організованого Асоціацією адвокатів України.

Вона зауважила, що за таких умов постало питання непорушності присяги судді на вірність Українському народові, що є вагомим фактором, зокрема для збереження довіри до судової гілки влади. Оксана Блажівська зазначила, що ВРП глибоко занепокоєна неможливістю виконання своїх законних повноважень у зв’язку з вимушеною бездіяльністю через відсутність конституційного кворуму, зокрема відсторонення судді від здійснення правосуддя та надання дозволу на його затримання, що прямо передбачено статтею 131 Конституції України.

Член ВРП нагадала, що наразі у ВРП є сім повноважних членів. «Ми, як і вся судова система в цілому, очікуємо призначення/обрання решти членів Ради на вакантні посади з метою якнайшвидшого відновлення функціонування ВРП або вирішення питання шляхом надання повноважень чинному складу Ради після внесення відповідних змін до законодавства», – зазначила Оксана Блажівська.

Під час заходу Оксана Блажівська наголосила, що ВРП зазначала про підтримку ініціативи Офісу Президента щодо створення спеціального міжнародного трибуналу з розслідування воєнних злочинів.

Напрацювання дороговказу із проведення дистанційних судових проваджень – необхідність в умовах воєнного стану

Відбулася друга зустріч робочої групи з розробки практичного посібника щодо здійснення дистанційного судочинства за участю міжнародних експертів та представників судової влади України. Робоча група створена в межах діяльності Проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» у співпраці з Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (CEPEJ).

Під час зустрічі експерти Марек Свєрчинські (Польща), Александре Паланко (Франція) та Джуліо Борсарі (Італія) презентували напрацювання до проєкту посібника щодо дистанційного судочинства в межах експертної підтримки.

В.о. голови ВРП Віталій Саліхов зазначив, що ВРП підтримує концепцію запропонованого посібника, вважає доцільним його створення та застосування у практиці суддів. Він підтримав пропозицію щодо створення експертами остаточного проєкту посібника з його подальшим обговоренням.

Для побудови ефективної взаємодії правоохоронних органів та органів прокуратури із судовою системою важлива думка апеляційних судів

26 серпня 2022 року в Офісі Генерального прокурора відбулася нарада за участю представників судової влади, під час якої учасники обговорили координацію дій судової гілки влади та правоохоронних органів задля якомога ефективнішого розслідування та притягнення до відповідальності за воєнні злочини, злочини проти національної безпеки – державну зраду, пособництво агресору, колабораційну діяльність.

За результатами робочої зустрічі до ВРП надійшли матеріали щодо актуальних питань взаємодії правоохоронних органів та органів прокуратури із судовою системою в умовах правового режиму воєнного стану для  використання у роботі.

З метою побудови більш ефективної взаємодії між правоохоронними органами із судовою системою ВРП звернулася до голів апеляційних судів з ініціативою висловити пропозиції або актуальні питання, які потребують вирішення, та розглянути зазначені матеріали в межах відповідного апеляційного округу (з урахуванням дійсної територіальної підсудності).

Члени ВРП обговорили нові підходи до формування складу КСУ

В.о. голови ВРП Віталій Саліхов, члени Ради Оксана Блажівська, Інна Плахтій, Роман Маселко, Микола Мороз взяли участь в обговоренні під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики законопроєктів щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України (№ 7662, № 7663).

Законопроєктом № 7662 пропонується залучити до проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КСУ новий спеціальний орган – Дорадчу групу експертів, яка буде сприяти суб’єктам, що призначають суддів КСУ, в оцінці моральних якостей і рівня компетентності у сфері права кандидатів. Дорадчу групу пропонується утворити у складі шести осіб. Проєктом встановлюються правила та процедури визначення осіб до складу Дорадчої групи кожним суб’єктом її формування, визначаються загальні положення про статус та діяльність Дорадчої групи.

Законопроєктом № 7663 «Про внесення зміни до статті 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо уточнення повноважень з’їзду суддів України» пропонується надати з’їзду суддів України повноваження визначати особу до складу Дорадчої групи експертів.

У Комітеті вважають за можливе при доопрацюванні проєкту між першим і другим читаннями врахувати зауваження членів ВРП.

Підтримка проєктів міжнародної допомоги у сфері зміцнення верховенства права спрямована на якнайшвидший запуск ВККСУ

В.о. голови ВРП Віталій Саліхов, члени ВРП Оксана Блажівська, Дмитро Лук’янов, Роман Маселко, Микола Мороз та Інна Плахтій взяли участь у черговій зустрічі представників проєктів міжнародної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права.

Учасники обговорили статус та подальші кроки конкурсу на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

 Оновлений перелік кандидатів на посаду члена ВККСУ

Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надала оновлений перелік кандидатів для оприлюднення на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя. До переліку увійшли 302 кандидати.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA