600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Чи потрібно декларувати зброю як нагороду: роз'яснення НАЗК

Чи потрібно декларувати зброю як нагороду: роз’яснення НАЗК

  • 23.05.2023 16:25

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало відповіді на поширені запитання про декларування державної нагороди «Іменна вогнепальна зброя» та  відомчих заохочувальних відзнак «Вогнепальна зброя».

Держава відзначає заслуги військових та їх важливий внесок у забезпечення обороноздатності України й зміцнення національної безпеки, зокрема, нагороджуючи нагородами і відзнаками, серед яких:

  • державна нагорода — відзнака Президента України «Іменна вогнепальна зброя»;
  • відомчі заохочувальні відзнаки «Вогнепальна зброя» Міністерства оборони України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Чи потрібно декларувати зброю як нагороду (відзнаку)?

Ні, не потрібно. Адже відповідно до законодавства така нагорода (відзнака) для військовослужбовців не є подарунком та не відображається у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації, а також у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» декларації.

До такої нагороди (відзнаки) не застосовується обмеження (заборона) щодо одержання подарунків, передбачене ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції».

Чи зазначається така нагорода (відзнака) в розділі розділі 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)» декларації?

Ні, не зазначається, якщо у документі до нагороди (відзнаки) немає відомостей про вартість зброї або зазначена у такому документі її вартість не перевищує 100 прожиткових мінімумів (для 2022 року — 248 100 грн, для 2023 року — 268 400 грн).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA