Чого варта робота арбітражного керуючого — PRAVO.UA Чого варта робота арбітражного керуючого — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Чого варта робота арбітражного керуючого

Чого варта робота арбітражного керуючого

  • 07.12.2023 13:50
Наталія Тищенко,
керуюча партнерка ЮК Nobili,
членкиня Ради арбітражних керуючих України

У світі бізнесу, особливо у сфері стягнення боргів, роль процедур банкрутства виявляється надзвичайно важливою. І ключовою фігурою в них є арбітражний керуючий. Саме від нього в більшості випадків залежить, чи отримає кредитор свої кошти й в якому обсязі, чи відновить боржник свою платоспроможність, чи буде ліквідований.

Ця професія вимагає від експертів не тільки глибокого розуміння правових норм в поєднанні з економічними знаннями, а й високого рівня етичності, дипломатії та вміння управляти складними ситуаціями.

Однак, незважаючи на важливість нашої роботи, питання оплати послуг арбітражного керуючого досі залишається предметом палких дискусій. Кредитори часто, не розуміючи за що вони мають платити спеціалісту, намагаються зменшити навіть розмір винагороди, встановлений законодавством.

Арбітражний керуючий – це фахівець, який призначається судом для управління процедурами банкрутства компанії. Він виконує функції керівника, є активним учасником процесу, приймаючи рішення з метою ефективного виходу з банкрутства.

Робота арбітражного керуючого необхідна та складна з кількох причин.

По-перше, він відіграє роль нейтрального посередника, що потребує об’єктивності та безперешкодного вирішення суперечок. Потрібно забезпечити баланс між інтересами різних сторін, дотримуючись високих стандартів етики та справедливості. Це часто є складним завданням, бо завжди існують протилежні інтереси сторін у справі.

По-друге, арбітражний керуючий повинен мати глибокі знання у сфері права, фінансів, економіки, бухгалтерського обліку та бізнесу для того, щоб прийняти виважені та обґрунтовані рішення. Оплата такого спеціаліста повинна відображати не лише час, витрачений на процес, але й експертизу, професійні ризики та відповідальність.

І нарешті, арбітражні керуючі часто опиняються в середовищі високого тиску. Ситуації, де кожен крок важливий та потрібно швидко реагувати, є стандартними для нашої професії. Варто зазначити, що в процедурах банкрутства часто виникають рейдерські атаки, де арбітражний керуючий, ризикуючи своїм життям, захищає майно, оскільки є за нього відповідальним. Здатність арбітражного керуючого вирішувати конфлікти та вести переговори в умовах стресу є важливим складником їхнього успіху.

Проте, попри важливість і складність роботи арбітражних керуючих, питання її оплати залишається неоднозначним.

Часто я та мої колеги зіштовхуємося із проблемою неспіввідносності оплати та зусиль, вкладених у справу. Незважаючи на деяку стандартизацію оплати таких послуг, вона часто не відображає всіх аспектів роботи арбітражного керуючого та не компенсує відповідальності, яку вони несуть. Одна справа — бути арбітражним керуючим на маленькому підприємстві, інша – керувати величезним заводом, де обсяг роботи в рази більший. Іноді лише на розгляд кредиторської вимоги за процедурою витрачається місяць, а на проведення інвентаризації — пів року.

Національна асоціація арбітражних керуючих України впродовж усієї своєї діяльності відстоює питання оплати праці арбітражним керуючим. Важливо, щоб кожен законопроєкт, який стосується процедур банкрутства, містив чіткий порядок сплати винагороди арбітражному керуючому.

Важливо підкреслити, що оплата праці арбітражного керуючого повинна відображати його роль у забезпеченні стабільності та порядку в бізнес-середовищі. Професіоналізм, експертиза та етичність є недооціненими в забезпеченні процедур банкрутства. Справедлива оплата є ключовим елементом підтримки високого стандарту роботи арбітражних керуючих та забезпеченням подальшої успішної діяльності в бізнес-середовищі, яке зараз є одним із китів, на яких тримається економіка країни.

Також хочу зазначити, що сфера банкрутства в нашій державі довгий час має значну підтримку та з боку Проєкту Європейського Союзу «Право-Justice».

Освітні вебінари «Право-Justice» стають безцінним інструментом для арбітражних керуючих, де вони можуть здобувати нові знання та порушувати свої питання.

Публікації спеціалізованих матеріалів, які регулярно здійснює зазначений проєкт, розширюють коло доступної інформації та сприяють підвищенню експертизи в цій важливій галузі.

Це дає змогу арбітражним керуючим бути в курсі останніх тенденцій та найкращих практик у сфері банкрутства.

Створена спільнота «Право-Justice», об’єднуючи фахівців, створює платформу для обміну досвідом та вирішення актуальних питань.

Ці заходи не лише підвищують професійний рівень арбітражних керуючих, але й сприяють розвитку цієї важливої галузі, забезпечуючи її стійкість та динамічний розвиток.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA