Частина суддівської винагороди суддів деяких судів перераховується як підтримка Збройним Силам України (оновлюється) — PRAVO.UA Частина суддівської винагороди суддів деяких судів перераховується як підтримка Збройним Силам України (оновлюється) — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Частина суддівської винагороди суддів деяких судів перераховується як підтримка Збройним Силам України (оновлюється)

Частина суддівської винагороди суддів деяких судів перераховується як підтримка Збройним Силам України (оновлюється)

  • 12.03.2022 13:09

Частина суддівської винагороди суддів деяких судів перераховується як підтримка Збройним Силам України.

Верховний Суд вирішив щомісячно і до закінчення воєнного стану перераховувати 60 % суддівської винагороди на підтримку Збройних Сил України.

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв також звернувся до суддів першої та апеляційної інстанцій із закликом приєднатися до цієї ініціативи.

Він запропонував добровільно обмежити свою суддівську винагороду:

  • суддям апеляційних судів – перераховувати 50 % на допомогу ЗСУ,
  • суддям першої інстанції – 40 %.

Звернення Голови Ради суддів України

Голова Ради суддів України Богдан Моніч підтримав зазначену ініціативу. На його думку, вона має бути підтримана усіма без винятку суддями нашої Держави, за винятком суддів із тих регіонів, де відбуваються активні бойові дії, адже вони були змушені залишити свої домівки та свої суди. Відповідний лист  зі зверненням Голови РСУ підписаний 11 березня 2022 року і направлений в усі суди України.

Рішення 6ААС

Шостий апеляційний адміністративний суд долучився до  ініціативи. Відповідно до наказу Голови 6ААС Олени Кузьмишиної вирішено:

  • вирахувати із суддівської винагороди суддів Шостого ААС невиплачену суддівську винагороду за другу половину березня 2022 року,
  • а далі – вираховувати щомісячно, з квітня 2022 року до закінчення дії воєнного стану в Україні 50% суддівської винагороди на підтримку Збройних Сил України.

Збори суддів Конституційного Суду України ухвалили:

  • До завершення збройної агресії Російської Федерації проти України
  • здійснювати перерахунок грошових сум у розмірі 50-70 % грошової винагороди (після відрахування податків та зборів) суддів Конституційного Суду України
  • на потреби Збройних сил України, сил територіальної оборони, гуманітарні потреби та на адресу інших одержувачів, які потребують допомоги у зв’язку зі згаданою агресією.

Фінансова підтримка ЗСУ суддями 7ААС

  • Суддівський корпус Сьомого апеляційного адміністративного суду одноголосно прийняв рішення щомісячно перераховувати 50% суддівської винагороди усіх суддів 7ААС у фонд підтримки Збройних Сил України.
  • Це буде складати орієнтовно близько 1, 6 млн грн на місяць. Відрахування здійснюватимуться, починаючи з поточного місяця.

Водночас повідомляється, що 7ААС продовжує роботу у штатному режимі, оскільки навіть у період воєнного стану права і свободи громадян нашої держави мають бути надійно захищені.

Підтримка ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва долучився до ініціативи, оголошеної Головою Верховного Суду та Головою Ради суддів України щодо відрахування частини суддівської винагороди на користь Збройних сил України.

До завершення воєнного стану частина суддівської винагороди суддями передаватиметься на зміцнення обороноздатності й підтримку нашої армії, яка героїчно боронить нашу державу.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA