CCBE разом із НААУ працюють над рекомендаціями щодо українських адвокатів — PRAVO.UA CCBE разом із НААУ працюють над рекомендаціями щодо українських адвокатів — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » CCBE разом із НААУ працюють над рекомендаціями щодо українських адвокатів

CCBE разом із НААУ працюють над рекомендаціями щодо українських адвокатів

  • 03.06.2022 13:20

Національна асоціація адвокатів України (НААУ) опрацювала і надала пропозиції до проєкту Рекомендацій Ради адвокатських та правничих товариств Європи (CCBE) щодо українських адвокатів. Необхідність розробки цього документа була обговорена під час пленарної сесії CCBE, яка відбулася 12 травня 2022 року у Дубліні, Ірландія.

Роботу над документом проводить комітет з надання міжнародних юридичних послуг CCBE. Від Національної асоціації адвокатів України участь у роботі пленарної сесії взяв заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Як відомо, 4 березня 2022 року Європейський Союз (ЄС) надав громадянам України, які рятуються від війни, тимчасовий захист, що передбачає серед іншого доступ до ринку праці в ЄС. 5 квітня 2022 року Європейська комісія опублікувала Рекомендацію (ЄС) 2022/554, пропонуючи державам-членам вжити конкретних заходів щодо визнання кваліфікацій для осіб, які рятуються від вторгнення росії до України. CCBE привітала цю ініціативу і прийняла рішення надати деякі роз’яснення щодо визнання кваліфікації адвокатів.

CCBE відзначила, що професія адвоката є надважливою для належного функціонування судової системи, захисту верховенства права, прав та інтересів громадян. Проте на сьогодні складність полягає в тому, що законодавство ЄС, яке б регулювало визнання кваліфікації адвоката з країни – не члена ЄС (третьої країни), відсутнє. Держави-члени мають повну компетенцію регулювати доступ до юридичної професії для громадян третіх країн на національному рівні.

Фінальну версію документа буде обговорено і затверджено 23 червня 2022 року на зустрічі Постійного комітету CCBE у Софії, Болгарія.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA