Бронювання військовозобов'язаних під час воєнних дій — PRAVO.UA Бронювання військовозобов'язаних під час воєнних дій — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Бронювання військовозобов'язаних під час воєнних дій

Бронювання військовозобов’язаних під час воєнних дій

  • 07.03.2022 14:32
Уряд унормував питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнних дій. Постанова уряду № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» була ухвалена 3 березня 2022 року.

Акт розроблений на виконання та відповідно до:

  • статей 12 та 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»,
  • Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

Зокрема встановлено, що в умовах правового режиму воєнного стану бронювання військовозобов’язаних здійснюється виключно з дотриманням правил цієї постанови.

Бронювати військово зобов’язаних можуть:

  • органи державної влади,
  • інші державні органи,
  • підприємства, установи, організації, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань або населення.

Дія цієї постанови поширюється також на уповноважені банки, що залучаються до роботи в умовах особливого періоду.

Як відбувається бронювання військовослужбовців

Згідно з постановою якщо бронювання військовослужбовців здійснюють органи державної влади або інші державні органи, то вони подають свої пропозиції Міністерству економіки за попереднім погодженням з Міністерством оборони.

Пропозиції подаються за формою згідно з додатком 1 у друкованій формі та/або в електронній формі з відповідним обґрунтуванням.

Міністерство економіки узагальнює подані органами державної влади, іншими державними органами пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних і протягом одного робочого дня приймає відповідне рішення та надсилає його копію Міністерству оборони, а також зазначеним органам.

У рішенні Міністерства економіки зазначається строк дії відстрочки, який не може перевищувати шість місяців.

4. Надана відстрочка від призову підлягає анулюванню у разі:

  1. закінчення строку її дії;
  2. завершення виконання або скасування завдання підприємству, установі, організації щодо задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, населення;
  3. ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації;
  4. звільнення військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації.

Анулювання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час здійснюється шляхом прийняття в одноденний строк рішення Міністерства економіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу та надсилання його копії Міністерству оборони, а також зазначеним органам.

На підтвердження надання відстрочки від призову на військову службу орган державної влади, інший державний орган видає військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки.

Міністерство оборони організовує через Генеральний штаб Збройних Сил доведення в одноденний строк до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки витягів з наказів Міністерства економіки.

На жаль порядок оформлення бронювання військовозобов’язаних не державними органами/органами державної влади постановою не уточнюється.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA