Богдан Львов: IP-суд в Україні має так чи інакше стати історією успіху — PRAVO.UA Богдан Львов: IP-суд в Україні має так чи інакше стати історією успіху — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Богдан Львов: IP-суд в Україні має так чи інакше стати історією успіху

Богдан Львов: IP-суд в Україні має так чи інакше стати історією успіху

  • 23.06.2021 10:14

У Києві розпочався VIII Міжнародний форум з інтелектуальної власності (IPF 2021) – місце для обміну експертними думками у сфері інтелектуальної власності, яке за правом вважають однією з найпотужніших платформ для обговорення актуальних питань і тенденцій в галузі інтелектуальної власності. 

Генеральними партнерами IPF 2021 стали патентно-юридична агенція «Дубинський і Ошарова», патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери», ЮФ Aequo, а також Sayenko Kharenko. Експертним партнером – Mamunya IP.

Уже традиційно форум почався з відкритого інтерв’ю. Богдан Львов, заступник Голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду, відповідав на запитання щодо запуску ІР-суду в Україні. Ведучою стала Тетяна Кудрицька, радниця Aequo.

Пані Кудрицька зазначила, що в цілому IP-правосуддя в контексті забезпечення захисту та охорони прав інтелектуальної власності насправді ширше питання, ніж функціонування і перспективи діяльності IP-суду.

Богдан Львов зауважив: «Хоч спеціалізація суддів і судів є запорукою якості судових рішень, IP-суди в тій чи іншій формі є в більшості розвинених країн. Нам лишалися 3 тижні, щонайбільше місяць до завершення конкурсу до суду з питань інтелектуальної власності, однак, на жаль, цього місяця  забракло. Зараз, на мою думку, буде актуальним провести підрахунок тих кандидатів, які ще не змінили своїх намірів. Адже за 4 роки цього процесу люди могли змінити їх».

Богдан Львов упевнений, що, зважаючи на досвід початку роботи нового Верховного Суду і Вищого антикорупційного суду, під час запуску IP-суду необхідно уникнути тих складнощів, які були на першому етапі, і, відповідно, до початку роботи має бути прийнято відповідний закон про Вищий суд з питань інтелектуальної власності, внесено зміни до процесуального законодавства. І найголовніше – необхідна Вища кваліфікаційна комісія суддів та її кадрова робота.

Пан Львов підкреслив, що Верховний Суд виконує покладену на нього функцію – забезпечує єдність практики, але, на жаль, лише в тій частині справ, яка потрапляє на його розгляд. Є питання малозначних справ, які взагалі не підлягають перегляду касаційною інстанцією. На думку спікера, потрібні законодавчі зміни щодо можливості оскарження у Верховному Суді будь-якого судового рішення, якщо скаржнику вдасться довести його значущість.

«IP-суд в Україні повинен так чи інакше стати історією успіху. Потрібно підготувати зміни до законодавчої бази, ВККС має завершити конкурс кандидатів до IP-суду, і протягом 3–4 місяців суд має запрацювати. На першій стадії відносно невелика кількість справ буде сприяти тому, що судді будуть краще їх вивчати», – фіналізував свою доповідь Богдан Львов.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA