600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Білоруські адвокати, позбавлені свідоцтва, не можуть бути включені до ЄРАУ

Білоруські адвокати, позбавлені свідоцтва, не можуть бути включені до ЄРАУ

  • 07.12.2021 09:47

КДКА не можуть включати до ЄРАУ осіб, котрі не є адвокатами у своїй країні. Зокрема, звернення з цього питання до Ради адвокатів України скеровували білоруські адвокати, позбавлені свідоцтва.

Відповідне роз’яснення РАУ дала у рішенні № 112 від 27 жовтня 2021 року.

Що відбулося?

22 жовтня 2021 року до Ради адвокатів України надійшло електронне звернення адвоката з Республіки Білорусь Іллі Салея, яке стосувалося:

  • підтримки і захисту білоруських колег,
  • можливості допуску до адвокатської практики в Україні білоруських адвокатів, у тому числі незаконно позбавлених права на професію в Білорусії, в спрощеному порядку,
  • інших пов’язаних із цим питань.

Право іноземного адвоката вести діяльність в Україні

Відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (Закон):

  • адвокат іноземної держави провадить адвокатську діяльність на території України відповідно до Закону, якщо інше не передбачено міжнародним договором;
  • таку діяльність в Україні він може вести з урахуванням особливостей, визначених цим Законом;
  • адвокат іноземної держави звертається до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем свого проживання чи перебування в Україні із заявою про включення до Єдиного реєстру адвокатів України;
  • до заяви додаються документи, що, зокрема, підтверджують право такого адвоката на зайняття адвокатською діяльністю у відповідній іноземній державі.

Право на ведення адвокатської діяльності в Україні має лише адвокат іноземної держави, який не позбавлений такого права в іноземній державі, де він отримав статус адвоката.

Водночас відсутність такого статусу або позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю адвоката іноземної країні не дає підстав для включення його до ЄРАУ та ведення адвокатської діяльності на території України.

Позиція РАУ

Рада адвокатів України зазначає, що не має інструментів для включення до ЄРАУ адвоката, позбавленого права на професійну діяльність.

Закон вимагає імперативно, що:

  • адвокат повинен надати документи, що підтверджують його право на заняття адвокатською діяльністю у відповідній іноземній державі,
  • якщо такі документи відсутні, то відсутня будь-яка можливість включити такого адвоката до ЄРАУ.

Однак у випадку відновлення права адвоката на зайняття адвокатською діяльністю у відповідній іноземній державі у судовому порядку такий адвокат іноземної держави може бути включений до Єдиного реєстру адвокатів України та отримати право на провадження адвокатської діяльності на території України в передбаченому Законом України «Про адвокатуру та адвокатської діяльності» та актами Ради адвокатів України порядку.

Також читайте інтерв’ю Олександра Степановського: як відреагував ринок юридичних послуг Білорусі на зміну законодавства про адвокатуру.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA