прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Безвіз із ЄС для перевізників — до кінця червня буде підписано угоду

Безвіз із ЄС для перевізників — до кінця червня буде підписано угоду

  • 15.06.2022 10:35
Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив у ФБ, що погоджена остаточна редакція Спеціальної угоди про лібералізацію автомобільних перевезень з делегацією Єврокомісії, а підписання документа планується до кінця червня.
Пряма мова Мустафи Найєма:
“Якщо коротко, для перевізників підписання цієї угоди матиме таке саме значення, як скасування віз з країнами ЄС.
За останні пʼять років ЄС став основним торговельним партнером України. Питома вага товарообігу з країнами Євросоюзу у 2021 році становила більш ніж 41%, а обсяг вантажоперевезень автомобільним транспортом збільшився майже на 42%”.
Подальше зростання, пояснює пан Найєм, було обмежено нестачею дозволів на міжнародні перевезення, кількість яких за окремими напрямами або залишалась незмінною, або значно скорочувалась. Фактично дозвільна система була штучним бар’єром для здійснення вільної торгівлі, обмежуючи не лише двосторонню торгівлю, а й транзит наших товарів країнами ЄС.
А за три останні місяці у зв’язку з блокуванням українських портів обсяг товарообігу з ЄС автомобільним транспортом зріс у декілька разів. Для розуміння, лише палива автомобільним транспортом було імпортовано у 15 (!) разів більше, ніж у довоєнні часи.
Заступник міністра зауважує, що жодна дозвільна система такого навантаження не витримала б і був великий ризик зупинки експорту автотранспортом вже у вересні-жовтні. А після підписання угоди про транспортну лібералізацію проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення буде вирішено остаточно.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA