Астрент - судова неустойка, яка з'явиться в новому ЦК. Пояснює Стефанчук — PRAVO.UA Астрент - судова неустойка, яка з'явиться в новому ЦК. Пояснює Стефанчук — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Астрент – судова неустойка, яка з’явиться в новому ЦК. Пояснює Стефанчук

Астрент – судова неустойка, яка з’явиться в новому ЦК. Пояснює Стефанчук

  • 26.01.2021 12:01

У Цивільний кодекс планують впровадити новий інститут – астрент. Астрент – це судова неустойка, яку присуджує суд на вимогу кредитора, якщо боржник не виконає рішення суду.

Про це в  інтерв’ю «Юридической практике» заявив перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

“Найбільше скарг українців до ЄСПЛ стосуються невиконання судових рішень, і ця проблема досягла масштабів гуманітарної катастрофи. Новий інститут даватиме змогу присуджувати грошові суми, що буде способом забезпечення судового акту, неустойкою за неналежне виконання рішення суду. Цей інститут буде ефективним, коли судове рішення стосується виконання певного зобов’язання в натурі (вчинення дій, повернення майна чи припинення перешкоджання користування майном)”, – пояснив депутат.

Нагадаємо, оприлюднений проєкт Концепції оновлення ЦК передбачає впровадження астрента – неустойки або пені за неналежне виконання рішення суду.

Право на застосування матиме суд, якщо подано позов про виконання зобов’язань в натурі. Судову неустойку, або астрент не може бути нараховано на грошові вимоги.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA