Slider

Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Асоціація правників України закликає внести зміни до КПК

  • 09.08.2019 13:17

Асоціація правників України надала комплексні пропозиції правничої спільноти щодо шляхів удосконалення кримінального процесу у відкритому зверненні щодо права на захист і реформування кримінального процесуального законодавства. Відповідна інформація оприлюднена на сайті Асоціації.

Зверненню передували висловлювання окремих представників органів влади про необхідність внесення змін до КПК України, які б запобігли нібито маніпуляціям адвокатів з правами обвинувачених та підозрюваних у кримінальних справах. На їхню думку, вони призводять до затягування справ, у тому числі проти корупціонерів, без винесення будь-яких вироків.

В АПУ вважають, що такі зміни не тільки не сприятимуть створенню змагального кримінального процесу, а навпаки — матимуть наслідком повернення до радянської репресивної моделі кримінальної юстиції.

В Асоціації підкреслюють, що не ставлять під сумнів необхідність посилення боротьби з корупцією та збільшення ефективності кримінального провадження. Занепокоєння викликає твердження, що причиною неефективного розслідування злочинів є саме широкі права адвокатів: «Ми переконані, що ефективність слідства залежить від професійності та щирості намірів слідчих, детективів і прокурорів. Обмеження права на захист не дасть позитивних змін щодо розслідування проваджень та встановлення справедливості».

Правнича спільнота нагадала також про «поправки Лозового», які призвели до істотного обмеження прав захисту та обвинувачення щодо збирання доказів, зруйнували принцип змагальності та створили невиправдану державну монополію судових експертів: «Ще у 2017 році ми зазначали про ризики прийняття цих поправок у відкритому зверненні щодо обмеження прав сторін у кримінальному провадженні.

Відтак вказані зміни повинні бути скасовані, але не лише для слідчих та прокурорів, а й для сторони захисту, потерпілих та їхніх представників».

У відкритому зверненні Асоціація зазначила, що «готова бути майданчиком для обговорення змін до КПК України і пропонуватиме власне експертне бачення».

Зокрема, наголошується, що всі зміни до кримінального процесуального законодавства мають вноситися комплексно, відповідно до стандартів Ради Європи і за умови активного долучення представників правничої спільноти – адвокатів, суддів, прокурорів.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.

Как вы относитесь к сокращению количества судей Верховного Суда?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: