Генеральный партнер 2021 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА
Главная » Судовий вісник № 12 (176) » Злочин і крапка

Злочин і крапка

Кримінальну відповідальність за порушення у сфері декларування статків посадовцями повернули за кілька місяців, але повагу суспільства до Конституційного Суду України — так швидко не відновити
Обмеження волі як міра покарання залишиться тільки за недостовірні дані в електронній декларації з відхиленням у вартості понад 4000 прожиткових мінімумів

Ірина ГОНЧАР

«Судовий вісник»

В Україні триває конституційна криза, формальним приводом до якої стало ухвалення 27 жовтня 2020 року Конституційним Судом України (КСУ) рішення № 13­р/2020 у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України про неконституційність ряду положень Закону України «Про запобігання корупції» (Закон) та статті 3661 Кримінального кодексу (КК) України. Визнаючи такою, що не відповідає Основному Закону України, норму кримінального закону, КСУ стверджував про порушення компетенції Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК).

Це, нагадаємо, фактично призвело до закриття всіх кримінальних проваджень, відкритих за названою нормою КК України (хоча їх і було лише кілька десятків), і дало привід говорити про те, що рішення КСУ спричинить негативні наслідки для європейського курсу України. Адже саме зміни антикорупційного законодавства були вимогою європейських партнерів України за умовами Угоди про асоціацію з ЄС. Це надало можливість і владі, і опозиції звинуватити одна одну в розхитуванні і без того нестабільного становища України, яка, на жаль, не може поки що без допомоги іноземних партнерів підтримувати власну економіку. Таким чином КСУ був усе ж таки втягнутий у політичний скандал, а багато хто назвав події «конституційною кризою». Хоча самого рішення № 13­р/2020 замало, аби спричинити кризу, проте на фоні попередніх подій, які відбувалися в КСУ впродовж останніх років, до критичного стану конституційна юстиція все­таки, треба визнати, дійшла.

Правники зі свого боку менше мають претензій до резолютивної частини рішення — звикли працювати у будь­яких умовах, проте в один голос говорять про брак аргументації для ухвалення саме такого рішення.

І все ж таки всі рішення КСУ про неконституційність законодавчих норм вирішуються через законодавчі зміни. Тому, коли емоції вщухли, з’явилися доволі компромісні рішення всіх спірних питань щодо повноважень НАЗК та відповідальності за порушення у сфері декларування. Йдеться про проєкти № 4460­д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», № 4470 «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції», № 4471 «Про внесення з...

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 комментариев
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Содержание

За лаштунками

Злочин і крапка

Новини

Мобільне судочинство

Пошук відповіді

Які першочергові завдання стоятимуть перед судовою системою у 2021 році?

Які події 2020 року, на вашу думку, стали найбільш ключовими, яскравими та репрезентативними в судовій системі України?

Які виклики, на вашу думку, постали перед судовою системою у 2020 році?

Які виклики постали перед судовою системою у 2020 році?

Які події 2020 року, на вашу думку, стали найбільш ключовими, яскравими та репрезентативними в судовій системі України?

Які події 2020 року стали найбільш ключовими в судовій системі України?

Підсумки року

Рік за рогом

Судова практика

Відшкодування збитку: як суди застосовують статтю 625 ЦК

Судові втрати

Трансфер знання

Організаційні питання

До одного місяця

Судові рішення

Дії, спрямовані на протидію невиправданому і надмірному насильству з боку поліцейського, не можуть кваліфікуватися як опір

Щодо розрахунку неустойки за прострочення повернення орендованого приміщення

Про нюанси кваліфікації злочину, скоєного з перевищенням меж необхідної оборони

Щодо особливостей відступлення прав за іпотечним договором

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: