Законотворчість — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА

Законотворчість

Рубрика Новини

Україна приєднається до Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном

Відповідно до проєкту Закону  0033 «Про приєднання України до Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном», зареєстрованого 31 січня 2020 року, нашій державі пропонується долучитися до міжнародного правового співробітництва щодо передачі засуджених осіб для подальшого відбування покарання у виді позбавлення волі до держави їхнього громадянства з числа держав Південноамериканського та Північноамериканського континентів.

На думку розробників, приєднання України до Конвенції надасть можливість врегулювати питання співробітництва у відповідній сфері на багатосторонньому рівні з низкою держав, з якими не укладено двосторонніх договорів, зокрема із США, Канадою, а також із низкою країн Південної Америки. Таким чином, прийняття проєкту закону  0033 дозволить громадянам України, засудженим до позбавлення волі за вчинення злочину в державах — учасницях Конвенції, відбувати призначене їм покарання в Україні.

Народні депутати пропонують зберегти можливість присвоєння працівникам органів прокуратури класних чинів

Законопроєкт  3062 «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» щодо підвищення ефективності діяльності органів прокуратури», зареєстрований 13 лютого 2020 року, пропонує уточнити вимоги до кандидатів на посади прокурорів до окружних та обласних прокуратур, Офісу Генерального прокурора. Запропоновані у проєкті зміни дозволять ефективно проводити процесуальне керівництво у складних кримінальних провадженнях, в яких потрібен достатній досвід роботи процесуального керівника.

Законопроєктом передбачається встановити як підставу для притягнення до дисциплінарної відповідальності невиконання та/або неналежне виконання рішення координаційної наради відповідальними особами, а також визначити вимоги до форми та змісту дисциплінарної скарги про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, що оптимізує проведення дисциплінарних проваджень щодо прокурорів.

Передбачається встановити кримінальну відповідальність за втягування дітей у діяльність не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань

Урядовим законопроєктом  3040 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за втягнення дітей до участі у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань», зареєстрованим 10 лютого 2020 року, пропонується врегулювати питання притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які втягують дітей у діяльність не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, зокрема:

— статтю 260 Кодексу доповнити новою частиною — щодо встановлення кримінальної відповідальності за втягнення неповнолітніх або малолітніх осіб до участі у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань;

— статтю 304 Кодексу доповнити новою частиною — щодо посилення кримінальної відповідальності за втягнення неповнолітніх або малолітніх осіб у злочинну діяльність у разі настання тяжких наслідків.

Пропонується утворити Національне агентство України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації

У законопроєкті  3057 «Про Національне агентство України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації», зареєстрованому 11 лютого 2020 року, йдеться про забезпечення правового регулювання суспільних відносин, повязаних із узагальненням правової позиції України стосовно збройної агресії Російської Федерації та підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації.

Здійснити це автори законопроєкту пропонують, утворивши Національне агентство з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.

До повноважень Національного агентства, крім іншого, передбачається зарахувати забезпечення підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації та визначення загального обсягу шкоди і збитків, заподіяних Державі Україна, її юридичним особам та громадянам Російською Федерацією внаслідок збройної агресії і тимчасової окупації території України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

Зміст

За кордоном

Фармфактори

Кадри

Блок-тема

Новини

Обличчя місяця

Законотворчість

Набули чинності

Поза процесом

Як сьогодні ви оцінюєте діяльність третейських судів в Україні?

Міна назви

Судорозвантаження

Судова практика

Знайти площу

Захист шляхом нападу

Проти України

Ліквідаційна маска

Чи очікуваним для вас було рішення КСУ у справі за поданням Пленуму ВСУ?

Судове рішення

Щодо нарахування та сплати податку на прибуток та реєстрації платником податку на додану вартість

Про нюанси визнання нещасного випадку таким, що пов’язаний із виробництвом

Щодо обов’язку надання АМКУ інформації, яка становить банківську таємницю

Покарання за злочин проти працівника правоохоронного органу

Визначення відповідачем у справі державного реєстратора як суб’єкта владних повноважень автоматично не робить спір публічно-правовим

Про нюанси встановлення факту батьківства

Інформаційна пріоритетність

Інші новини

PRAVO.UA