Недопуск біженців із зон конфліктів до голосування на місцевих виборах був дискримінацією
Те, що особам, які втекли із зон конфліктів в Україні (Криму, Донецької та Луганської областей), відмовили в праві голосу на місцевих виборах у 2015 році, було дискримінацією. Так вважає Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), який одноголосно встановив порушення статті 1 Протоколу № 12 (загальна заборона дискримінації) до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Конвенція) у рішенні від 21 жовтня ц.р. у справі «Селигененко та інші проти України» (скарги № 24919/16 та № 28658/16).
Заявники є внутрішньо переміщеними особами, які втекли від конфлікту в Донецьку та Криму і приїхали до Києва у 2014—2015 роках.
Хоча вони були зареєстровані належним чином як внутрішньо переміщені особи, їх не допустили до голосування на місцевих виборах у Києві 2015 року. Попри столичну реєстрацію, влада вважала, що вони все ще є жителями міст свого походження.
ЄСПЛ вказав, що органи влади не врахували особливу ситуацію заявників як внутрішніх переселенців, що стало причиною дискримінації їх у праві голосу на місцевих виборах.
Соціальна допомога для молоді не є дискримінацією для старших громадян
Встановлені державою програми підтримки молоді не можуть вважатися дискримінацією інших громадян. Рішенням від 26 жовтня 2021 року у справі «Шалтіните проти Литви» (скарга № 32934/19) Європейський суд з прав людини вказав на відсутність порушення статті 14 (заборона дискримінації) в поєднанні зі статте 1 Першого протоколу (захист власності) до Конвенції про захист прав людини та пункту 1 статті 6 (право на справедливий суд) цієї Конвенції.
Заявниця стверджувала про дискримінацію за ознакою віку, коли їй відмовили в наданні соціальної допомоги, оскільки вона була старшою за 35 років. На той момент їй було 37 років.
ЄСПЛ встановив, що уряд достатньо обґрунтував визначення верхньої межі віку для такої виплати, яка була спрямована на фінансову допомогу молоді та заохочення їх мати більше дітей в умовах скорочення населення через еміграцію та низький рівень народжуваності.
ЄСПЛ підтвердив, що держава має широке право вирішувати питання щодо пільг, беручи до уваги соціальні, демографічні та економічні фактори.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…