Slider

Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Владний захист

Бізнес має можливість законно та ефективно захищати власні інтереси навіть без залучення судових органів оскарження

На початку квітня 2019 року до Ради бізнес-омбудсмена звернувся найбільший німецький інвестор в Україні — компанія «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» (METRO) із скаргою на дії Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області (ГУ ДФС у Миколаївській області). Скаржник не погоджувався з висновками податкової перевірки, відповідно до яких він мав сплатити штраф у розмірі 2,3 млрд грн за порушення касової дисципліни.

 

Позиція податкової

ГУ ДФС у Миколаївській області зробило висновок, що миколаївський гіпермаркет мережі порушив правила оприбуткування готівки в сумі 485 млн грн. Підставою для цього висновку послугувало те, що протягом 2016—2018 років гіпермаркет проводив виручку через реєстратори розрахункових операцій (РРО або касовий апарат). При цьому готівку відображав у книгах обліку розрахункових операцій (КОРО) на підставі фіскальних чеків. Оскільки гіпермаркет не проводив готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами, компанія METRO не оприбутковувала вже згадану суму готівки додатково ще й через касову книгу.

Відповідно до позиції ДФС, платник податків мав робити і те, і інше: проводити виручку через касові апарати, відображати готівку у КОРО, а крім цього — оприбутковувати готівку в касовій книзі. Тому податковий орган розцінив це як порушення і застосував до компанії METRO штраф у п’ять разів ...

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Юридическая Практика

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: