Віталій КАРМАНСЬКИЙ
адвокат, старший юрист відділу банківського та фінансового права VDA Group, м. Київ
Спеціально для «Судового вісника»
Насамперед хотілося б пригадати історію запровадження ідеї «Електронного суду».
Реалізація ідеї «електронного» судочинства та забезпечення його відповідними засобами для спрощення доступу до правосуддя, прозорості та прискорення розгляду справ розпочалася з прийняттям Верховною Радою України Закону № 2147VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (Закон), що містить багато нововведень, значна частина з яких спрямовані саме на розвиток цієї ідеї.
Як усе починалося
Зазначеним вище Законом було внесено зміни до процесуальних кодексів, де інноваційним стало запровадження концепції «електронного суду», реалізованої шляхом розбудови Єдиної судової інформаційнотелекомунікаційної системи (ЄСІТС).
Як відомо, створення ЄСІТС повинно було здійснюватися з метою формування єдиного інформаційного простору для органів та установ системи правосуддя; міжвідомчого обігу інформації, її обміну; забезпечення максимальної прозорості і відкритості системи правосуддя для суспільства; прискорення розгляду судових справ та проваджень; автоматизації роботи; переходу на електронні версії документів у судовому провадженні; оцифрування судових архівів; забезпечення швидкого доступу користувачів ЄСІТС до інформації з урахуванням прав доступу; забезпечення конфіденційності, цілісності, доступності інформації в ЄСІТС; однакового застосування судами норм матеріального та процесуального права, практик організації здійснення судових проваджень.
ЄСІТС повинна була стати інструментом підвищення ефективності роботи судових органів шляхом впровадження сучасних технологій у їхню повсякденну діяльність, який забезпечуватиме функціонування судової системи в режимі реального часу.
Також ЄСІТС мала б спростити процедури комунікації громадянам — учасникам судових процесів та їхнім представникам із судовими органами, роблячи судові процедури для них більш простими, зручними та доступними.
ЄСІТС повинна була діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації України (ДСА), на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, Національній школі суддів України.
Проте в Законі не згадується таке поняття, як «електронний суд».
Рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 (зі змінами) затверджене Положення про автоматизовану систему документообігу суду (Положення). Про підсистему ...
Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).
Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.
Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.
Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.
© Юридическая практика, 1997-2021. Все права защищены
Пожалуйста, подождите…