Генеральный партнер 2021 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА
Главная » Судовий вісник № 11 (175) » Вийти на дистанцію

Вийти на дистанцію

Дистанційне правосуддя в Україні поки що знаходиться на початковому етапі становлення, але відповідні карантинні заходи надали поштовх для його подальшого активного впровадження
Серед переваг «Електронного суду» можна назвати: мобільність, доступність, економію часу, безкоштовність, а також контроль за ходом справи

Віталій КАРМАНСЬКИЙ

адвокат, старший юрист відділу банківського та фінансового права VDA Group, м. Київ

Спеціально для «Судового вісника»

Насамперед хотілося б пригадати історію запровадження ідеї «Електронного суду».

Реалізація ідеї «електронного» судочинства та забезпечення його відповідними засобами для спрощення дос­тупу до правосуддя, прозорості та прискорення розгляду справ розпочалася з прий­няттям Верховною Радою України Закону № 2147­VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (Закон), що містить багато нововведень, значна частина з яких спрямовані саме на розвиток цієї ідеї.

Як усе починалося

Зазначеним вище Законом було внесено зміни до процесуальних кодексів, де інноваційним стало запровадження концепції «електрон­ного суду», реалізованої шляхом розбудови Єдиної судової інформаційно­телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Як відомо, створення ЄСІТС повин­но було здійснюватися з метою формування єдиного інформаційного простору для органів та установ системи правосуддя; міжвідомчого обігу інформації, її обміну; забезпечення максимальної прозорості і відкритості системи правосуддя для суспільства; прискорення розгляду судових справ та проваджень; автоматизації роботи; переходу на електронні версії документів у судовому провадженні; оцифрування судових архівів; забезпечення швидкого доступу користувачів ЄСІТС до інформації з урахуванням прав доступу; забезпечення конфіденційності, цілісності, доступності інформації в ЄСІТС; однакового застосування судами норм матеріального та процесуального права, практик організації здійснення судових проваджень.

ЄСІТС повинна була стати інструментом підвищення ефективності роботи судових органів шляхом впровадження сучасних технологій у їхню повсякденну діяльність, який забезпечуватиме функціонування судової системи в режимі реального часу.

Також ЄСІТС мала б спростити процедури комунікації громадянам — учасникам судових процесів та їхнім представникам із судовими органами, роб­лячи судові процедури для них більш простими, зручними та доступними.

ЄСІТС повинна була діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації України (ДСА), на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, Національній школі суддів України.

Проте в Законі не згадується таке поняття, як «електронний суд».

Рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 (зі змінами) затверджене Положення про автоматизовану систему документообігу суду ­(Положення). Про підсистему ...

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 комментариев
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: