Відсутність права оскаржити рішення, яке впливає на кар’єру особи, є порушенням права на справедливий суд — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Юридична практика № 33-34 (1234-1235) » Відсутність права оскаржити рішення, яке впливає на кар’єру особи, є порушенням права на справедливий суд

Відсутність права оскаржити рішення, яке впливає на кар’єру особи, є порушенням права на справедливий суд

Неможливість оскаржити відсторонення від посади члена вищої ради судових органів є порушенням Конвенції

Відсутність ефективного засобу правового захисту для оскарження рішення Вищої ради юстиції Бельгії стало причиною визнання порушення частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Конвенція). Відповідне рішення 20 липня 2021 року ухвалив Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) більшістю голосів у справі «Локвіфер проти Бельгії» (скарги № 79089/13, № 13085/14 та № 54534/14).

Справа стосувалась судді у відставці, яка була призначена до Вищої ради юстиції Бельгії. Через рік заявницю відсторонили від посади за рішенням самої Вищої ради юстиції з підстав відкриття проти неї кримінального провадження.

У 2015 році після виправдання заявниці Рада поновила її на посаді.

ЄСПЛ вказав на те, що у Бельгії відсутня будь-яка можливість переглянути рішення про відсторонення від виконання своїх обов’язків члена Вищої ради юстиції в самій Раді чи судах, досягти його скасування або зупинення виконання. Тобто особа була позбавлена права на доступ до суду.


Посмертне дослідження тіла дитини проти волі матері є порушенням права на повагу до приватного життя

Проведення наукових досліджень над тілом новонародженої дитини в обсягах, які не погоджено з батьками, становить порушення статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) та статті 9 (свобода думки, совісті та віросповідання) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Відповідного висновку Європейський суд з прав людини дійшов у рішенні від 20 липня 2021 року у справі «Полат проти Австрії» (скарга № 12886/16).

Зокрема, справа стосувалася проведення посмертного огляду немовляти, що народилося з тяжкими вадами розвитку, від яких померло на другу добу, з науковою метою. Заявниця не заперечувала проти огляду, однак не була проінформована щодо обсягу робіт (зокрема взяття внутрішніх органів), а тому мало місце порушення як права на повагу до приватного життя, так і свободи віросповідання заявниці, релігійні переконання якої не дозволяли взяття окремих органів для дослідження.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

Інші новини

PRAVO.UA