600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА

Від редакції

 

 

Рустам Колесник,

ШЕФ-РЕДАКТОР ВИДАВНИЦТВА «ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА»

Дослідження українського ринку юридичних послуг 2022 року докорінно відрізняється від усіх попередніх. І не лише тому, що проводилося воно під звуки сирен повітряної тривоги. Війна позначилася на абсолютно всіх юридичних фірмах, а ось їх реакція, вжиті антикризові заходи та пріоритети закономірно виявилися різними. Знаємо десятки юристів, які стали до лав ЗСУ чи ТрО; маємо численні приклади продовження системної юридичної практики; величезна кількість правників долучилися до волонтерського руху й реалізації масштабних гуманітарних проєктів. Хтось уже повернувся до своїх офісів, хтось продовжує практикувати дистанційно, зокрема з-за кордону, а інші весь час перебувають у прифронтових містах. Є й ті, хто де-факто призупинив практику, економлячи ресурси для повоєнного рестарту.

Деякі учасники юридичного ринку з різних мотивів вирішили утриматися цьогоріч від участі в національному рейтингу. З огляду на виняткові обставини цього року вперше за всю історію ТОП-50 ми погодилися з аргументами цих юрфірм і не стали включати їх до дослідження.

Попереду нас очікує ще багато роботи. Попереду — перемога і відбудова України. А отже — нові висококласні проєкти, які потребуватимуть фахового юридичного супроводу. І вже тоді, у мирний час, ми матимемо нагоду всебічно оцінити досягнення абсолютно всіх учасників ринку юридичних послуг, а також підрахувати втрати та здобутки воєнного періоду. Можливо ландшафт юридичного ринку ґрунтовно зміниться та потребуватиме нових інструментів дослідження й оцінювання — ми завжди готові до конструктивного діалогу.

_________________________

 

 

Олексій Насадюк,

КЕРІВНИК ДОСЛІДЖЕННЯ «50 ПРОВІДНИХ ЮРИДИЧНИХ ФІРМ УКРАЇНИ»

Накопичений запас міцності, налагоджені бізнес-процеси та здобутий за роки різноманітних криз досвід адаптації до найскладніших обставин дають змогу провідним юридичним фірмам досить впевнено почувати себе і в час війни.

Звісно, фінансові втрати дуже відчутні — обсяг ринку порівняно з попереднім досліджуваним періодом скоротився щонайменше на третину. Це відповідає оптимістичним прогнозам втрат ВВП України та є зіставним зі звичною маржинальністю юрбізнесу. Із врахуванням тотальної оптимізації витрат — наразі ніхто не працює собі у збиток.

Певна річ, дуже відчутні кадрові втрати — і йдеться не лише про скорочення. Значні зусилля докладались і продовжують докладатися для утримання команд — саме люди є основним активом юрфірм. А збереження ключової експертизи — потужним трампліном для відновлення й зростання.

Безумовно, дуже непевні перспективи відновлення ділової активності — особливо часовий горизонт. Можливо, справжня розруха ще попереду. Але немає сумнівів у перемозі України та величезному інвестиційному потенціалі. І в тому, що його вдасться реалізувати, за підтримки провідних юридичних фірм України зокрема.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

Зміст

«Топ» воєнного часу

Адаптаційний період

РЕЙТИНГ ВИЗНАННЯ ЗА ГАЛУЗЯМИ ПРАКТИКИ

Промінь оптимізму

Електрифікація майбутнього

Подвійний удар

Захисні налаштування

Законодавча реакція

Іспит на стійкість

Арбітражне спостереження

Безпечна дистанція

Експерт-аналіз

Персональний рахунок

Час турбулентності

Практичні виклики

Антикорупційне судочинство

Стандарт якості

Доказове впровадження

Брак мотивації

Інтелект-провайдер

ІР-зброя

Експансія на Захід

Відповідальна місія

Функціональна компенсація

50 ПРОВІДНИХ ЮРИДИЧНИХ ФІРМ УКРАЇНИ 2022 РОКУ

Світло в темряві

«БРОНЗОВА ЛІГА» ПРОВІДНИХ ЮРИДИЧНИХ ФІРМ УКРАЇНИ 2022 РОКУ

Від редакції

Пункти незламності

Рейтинг визнання юридичних фірм

Рейтинг визнання за галузями практики

Експертна рада

Експертна рада. Рейтинг-2022

Експертна рада. Тенденції ринку

Тенденції ринку. Інфографіка

Міжнародна конфігурація

«Велике» очікування

Проєктна організація

Усім благ

Уроки виживання

Визначення пріоритетів

Привести у відповідальність

ПРОВІДНІ РЕГІОНАЛЬНІ ЮРИДИЧНІ ФІРМИ УКРАЇНИ

Невтрачені сподівання

Режимні налаштування

Випробовування війною

Переможці рейтингу «50 провідних юридичних фірм України» у 1998-2022 роках

Інші новини

PRAVO.UA