600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Юридична практика № 15-16 (1216-1217) » Вакцинація як частина політики охорони здоров’я в Чехії відповідає найкращим інтересам дітей

Вакцинація як частина політики охорони здоров’я в Чехії відповідає найкращим інтересам дітей

Обов’язкова вакцинація дітей не порушує Конвенцію

Рішенням Великої палати від 8 квітня 2021 року у справі «Вавржичка та інші проти Чеської Республіки» (скарга № 47621/13 і п’ять інших) Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) встановив відсутність порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Конвенція). У цій справі першого заявника оштрафували за невиконання обов’язку щодо вакцинації стосовно його двох дітей. Усім іншим заявникам було відмовлено в прийнятті до дитячих садків через непроведення обов’язкової вакцинації без медичних показань.

Суд зауважив, що в Чехії є загальний обов’язок вакцинувати дітей проти дев’яти хвороб, які добре відомі медичній науці, та передбачено штраф для батьків, що не виконують його без поважних причин. Невакцинованих дітей не приймають у дитячі садки, крім тих, хто не отримав вакцини за станом здоров’я.

ЄСПЛ підтвердив, що вакцинація є втручанням у фізичну цілісність, а отже, стосується права на повагу до приватного життя, захищеного статтею 8 Конвенції. Однак у цій справі воно було законним і мало легітимну мету захисту здоров’я як тих, хто вакцинується, так і тих, хто не може цього зробити за медичними показаннями. У рішенні підкреслюється, що вакцинація як частина політики охорони здоров’я в Чехії відповідає найкращим інтересам дітей.


Невиконання вироку у справі про зґвалтування порушує права жертви

Порушення статті 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції, а також статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) встановив Європейський суд з прав людини у справі «Є.Г. проти Республіки Молдова» (скарга № 37882/13). Заявниця — жертва сексуального насильства — скаржилася на те, що влада не спромоглася виконати вирок, винесений одному з трьох нападників. Поки тривав розшук злочинця, його було звільнено від покарання за амністією, тому він ніколи його реально не відбував. Хоча потім застосування амністії було скасовано, однак поки тривав цей процес, засуджений полишив Молдову.

ЄСПЛ вважає, що заходи, вжиті державою для виконання вироку, були недостатніми, а застосування амністії порушило позитивні зобов’язання держави за статтями 3 та 8 Конвенції.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

Зміст

VOX POPULI

Крізь практику до зірок?

Актуально

Суддівські перестороги

Акцент

Відображення реальності: адвокатів, які отримали свідоцтва в неналежній раді, можна не вносити в ЄРАУ

Галузі практики

Разом із тим

За згодою сторін

Захисні наміри

Дайджест

Дисциплінарна відповідальність суддів: їх право на оскарження

Держава та юристи

Зразкова поведінка

Заклик до «Дії»

Злочин і покарання

Новини

Новини юридичних фірм

Карта подій

IP REPORTER

Новини Євросуду

Вакцинація як частина політики охорони здоров’я в Чехії відповідає найкращим інтересам дітей

Приватна практика

Інвестиційний фон

Судова практика

Заповітна міра

Консультативна вада

Судові рішення

Щодо визнання майна, набутого за договором довічного утримання, спільною власністю

Тема номера

Електронний щоденник

Оцінне рішення

Рекламний склад

Оновити рАМКУ

Гра в монополію

У фокусі: LEGAL TECH

Програмне забезпечення

Інші новини

PRAVO.UA