прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Судовий вісник № 5-6 (180-181) » Святкуюча юстиція

Святкуюча юстиція

Суди господарської юрисдикції відсвяткувати 30-річчя від дня створення

З нагоди 30-ї річниці від дня створення господарських (арбітражних) судів, 4 червня ц.р., у приміщенні Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду (ВС) відбулися урочисті збори. У заході, окрім чинних суддів, взяли участь також державні арбітри у відставці, очільники місцевих та апеляційних господарських судів та працівники апаратів господарських судів.

«Господарська юстиція завжди забезпечувала розгляд справ у якнайкоротші строки. Приємно, що найкращі свої риси вона зберігає і сьогодні», — сказала у вітальному слові Голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

Вона пригадала часи роботи в арбіт­ражному суді, підкресливши, що тоді, хоч би яка кількість справ була в провадженні, їх розглядати було легко, бо була довіра до суддів та арбітрів, повага до них.

«Мрію і дбаю про те, що часи відсутності належної поваги до суддів минуть», — відзначила пані Данішевська.

Заступник Голови ВС — голова Касаційного господарського суду (КГС) у складі ВС Богдан Львов зазначив, що господарські суди в Україні з’явилися ще до проголошення незалежності, адже економічні відносини були драйвером політичних і суспільних змін у державі. Він пригадав усіх, хто розвивав систему судів, хто роками працював, здобуваючи авторитет судової влади. Богдан Львов підкреслив, що система функціонує не тільки завдяки суддям, а й працівникам апарату: «Апарат — це станова сила судової системи».

Говорячи про виклики сучасності для господарських судів, Богдан Львов зауважив, що вони ті самі, що й для влади в Україні загалом: «Буде величною Україна — будуть при повазі і суди».

Також колег із господарської юстиції привітали голова Вищого господарського суду України у відставці Сергій Демченко, голови касаційних судів у складі ВС: адміністративного — Михайло Смокович та кримінального — Станіслав Кравченко. Від імені колег-цивілістів виступила суддя, секретар Другої судової палати Касаційного цивільного суду у складі ВС Марина Червинська.

Свої привітання від імені органів суддівського врядування висловили в.о. голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, голова Ради суддів України Богдан Моніч, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук і в.о. голови Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков.

Також Голова ВС Валентина Данішевська вручила відзнаки Верховного Суду ветеранам судової системи. За сумлінну і бездоганну працю, досягнення у професійній діяльності та вагомий особистий внесок у забезпечення діяльності Касаційного господарського суду у складі ВС нагороди Верховного Суду та Ради суддів України також отримали працівники сек­ретаріату КГС ВС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Інші новини

PRAVO.UA