Пандемія — це загальний виклик для суспільства, який змушує бізнес шукати ефективні шляхи вирішення виробничих питань, враховуючи реалії. Газета «Юридична практика» з’ясовувала, як юридичні компанії пристосувалися до «ковідних» викликів та якої політики вони дотримувалися в кадрових питаннях. 40 % респондентів заявили про стабільність штату фірми, з них 26 % сказали й про персональну стабільність (штат не розширювали, але ніхто й не був звільнений). Тих, хто був вимушений звільняти працівників, та компаній, яким, навпаки, вдалося використати час кризи як можливість для власного розвитку, майже однаково — 29 % та 26 % відповідно. Лише 5 % наших респондентів відповіли, що їм довелося відкласти розширення штату на післяковідний період. Хай там як, кадрові міграції — невіддільний елемент розвитку ринку, а під час криз вони відбуваються навіть більш активно.
КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА
![]() |
Олег ГОРЕЦЬКИЙ, керуючий партнер «Горецький i Партнери», адвокат, медiатор, к.ю.н. |
Цей рік був для нас досить стабільним, а в окремих випадках навіть позитивним. Наша компанія розширювалася та досягала нових горизонтів своїх можливостей.
Нам не довелося скорочувати кількість співробітників або зменшувати їх заробітну платню під час пандемії. Навпаки, наша компанія збільшила штат працівників.
Це стало можливим, оскільки ми своєчасно ухвалили правильні стратегічні рішення стосовно розвитку певних спеціалізацій та внутрішньої інфраструктури, сформували чудову команду професіоналів, попит на кваліфікацію яких завжди є стабільним.
Ми передбачаємо подальше зростання конкуренції на ринку, тому вже зараз почали думати про розвиток фірми після подолання пандемії.
Судячи з прогнозів, наступний рік уже не буде характеризуватись постійними локдаунами та такими жорсткими обмеженням, які були в році, що минає. Хай там як, а ми маємо чітко налагоджені механізми роботи і компанія вже набула «імунітет» від пандемії.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…