Slider

Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Щодо визначення місця відкриття спадщини у разі спадкування іноземцем нерухомого майна

Для спадкових правовідносин за правильно визначеним місцем відкриття спадщини не може породжувати правові наслідки факт оформлення спадщини за неправильно визначеним місцем відкриття спадщини

У випадках якщо останнім місцем проживання спадкодавця є територія іншої держави, нотаріусом установлюється наявність між Україною та такою державою відповідного договору про правову допомогу. За наявності такого договору застосовується загальне правило спадкоємства майна відповідно до законодавства держави, на території якої спадкодавець мав останнє постійне місце проживання. Винятком з цього правила є спадкоємство нерухомого майна, за наявності якого право на спадщину на таке майно оформлюється відповідно до законодавства тієї держави, на території якої воно знаходиться

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду розглянувлистопада 2019 року у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи касаційну скаргу грна Н. на рішення Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області відквітня 2017 року та рішення Апеляційного суду Миколаївської області від 26 травня 2017 року.

ІСТОРІЯ СПРАВИ

Короткий зміст позовних вимог

У квітні 2016 року грн Д. звернувся з позовом до грки Ж., грна Г., виконавчого комітету Покровської сільської ради Очаківського району Миколаївської області, Покровської сільської ради Очаківського району Миколаївської області про витребування майна з чужого незаконного володіння.

Позовні вимоги мотивовані тим, що його матері грці Л., яка померла * року, на підставі договору купівліпродажу від 10 серпня 1973 року належало домоволодіння за адресою **.

Грн Д. у порядку, передбаченому частиною 3 статті 1268 Цивільного кодексу (ЦК) України, фактично прийняв спадщину, що залишилася після смерті матері, оскільки постійно проживав зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини.

Під час оформлення документів на спадкове майно він дізнався, що у 2002 році відповідач грка Ж. незаконним шляхом оформила на своє імя правовстановлюючі документи на спірне домоволодіння, а також на земельні ділянки, на яких воно розташоване.

Позивач вказував, що для винесення рішення виконавчого комітету Покровської сільської ради, на підставі якого відповідач грка Ж. отримала правовстановлюючі документи на спірне майно, не було жодних правових підстав, і це майно незаконно вибуло з його володіння поза його волею. Рішення виконавчого комітету Покровської сільської ради Очаківського району Миколаївської області «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації зі складанням державних актів
на право приватної власності на землю» було прийняте без заяви відповідача грки Ж. та без вилучення земельної ділянки у користувача грки Л., форма державних актів, виданих на імя відповідача, не відповідає типовій формі державних актів станом на день їх видачі.

Грн Д., з урахуванням уточнених позовних вимог, просив:

— визнати недійсним та скасувати рішення  *** від 19 березня 2002 року виконавчого комітету Покровської сільської ради;

— визнати

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: