Генеральный партнер 2020 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Щодо неупередженості членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів під час проведення співбесіди у рамках кваліфікаційного оцінювання судді

Член ВККС не повинен брати участь у розгляді питання та ухваленні рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні дані про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його безсторонності

Колегія суддів Великої Палати Верховного Суду погоджується із доводами грна З. стосовно того, що є обґрунтований сумнів у неупередженості членів ВККС з боку стороннього спостерігача з огляду на описану ситуацію, коли після запрошення грна З. до зали співбесіди та перед тим, як він увійшов, було названо прізвище «Грн Зі один із членів Комісії сказав «Розстріляти»

Велика Палата Верховного Суду розглянулагрудня 2019 року в судовому засіданні справу за позовом грна З. до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) — про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання вчинити дії, за апеляційною скаргою грна З. на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 10 липня 2018 року, установила таке.

17 травня 2018 року грн З. звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з адміністративним позовом, у якому просив:

— визнати протиправним та скасувати рішення ВККС від 17 квітня 2018 року  *, прийняте за результатами кваліфікаційного оцінювання судді Деснянського районного суду мКиєва грна З. на відповідність займаній посаді (рішення Комісії);

— зобовязати ВККС повторно провести етап кваліфікаційного оцінювання (дослідження досьє та проведення співбесіди стосовно судді Деснянського районного суду мКиєва грна З.).

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що кваліфікаційне оцінювання щодо нього проведене складом членів ВККС, який не мав повноважень його проводити, що відповідно до пункту 1 частини 3 статті 88 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» відчервня 2016 року  1402-VІІІ (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) є підставою для скасування оскаржуваного рішення Комісії.

Зокрема, позивач вказував на упередженість членів Комісії під час проведення співбесіди, що виявилась у такому. Грн З. зазначив,

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Slider

Содержание

Обличчя місяця

Актуальне питання

За кордоном

Імунний статус

За лаштунками

Поза конкуренцією

Кадри

Січові стільці

Новини

Набули чинності

Законотворчість

Де офшоризація?

Поза процесом

Третя гілка — владі

Вступати на зміну

Листо ноша

Прецедент

Іпотечна настанова

Судова практика

Проти України

Секретні матеріали

Сумнівна саморегуляція

Вексель зобов’язує

Перевірити на слово

Судове рішення

Щодо неупередженості членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів під час проведення співбесіди у рамках кваліфікаційного оцінювання судді

Апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до апеляційного суду

Факт участі в ліквідації аварії на ЧАЕС не може бути встановлений у судовому порядку

Нюанси визнання нещасного випадку таким, що пов’язаний із виробництвом

Перегляд справи у зв’язку з нововиявленими обставинами не має на меті усунення судових помилок*

Щодо надання статусу біженця

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: