Slider

Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Проміжні проєкти регуляторного акта не можуть бути оскаржені в суді

Оскарження в судовому порядку рішень, прийнятих на ініціативній стадії, може звести нанівець дієвість цієї адміністративної процедури та здійснення судового контролю за законністю діяльності відповідних органів

Судовий контроль за проміжними рішеннями суб’єктів владних повноважень не узгоджується із завданням адміністративного судочинства, яким є захист саме від порушень, а не загрози порушень (ймовірних порушень у майбутньому). До прийняття 
у встановленому порядку вищевказаного регуляторного акта немає підстав вважати, що права особи порушено

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув 31 жовтня 2019 року у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою громадської організації «В» на рішення Окружного адміністративного суду мКиєва від 27 лютого 2019 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2019 року у справі за позовом громадської організації «В» до Київської міської ради — про визнання протиправними дій, зобовязати вчинити дії, встановив таке.

І. ІСТОРІЯ СПРАВИ

1. У вересні 2018 року громадська організація «В» звернулася до Окружного адміністративного суду мКиєва з позовною заявою до Київської міської ради, в якій просила суд визнати протиправними дії Київської міської ради щодо підготовки проєкту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціальнокультурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в мКиєві», оприлюдненого на офіційному порталі мКиєвавересня 2018 року, яким зафіксована імперативна позиція Київської міської ради щодо обовязковості укладення договору щодо пайової участі в утриманні обєкта благоустрою; зобовязати Київську міську раду утриматися від вчинення дій, спрямованих на прийняття Київською міською радою рішення на основі проєкту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціальнокультурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в мКиєві», оприлюдненого на офіційному порталі мКиєвавересня 2018 року.

2. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що проєкт рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціальнокультурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в мКиєві» суперечить висновкам, викладеним у рішенні Окружного адміністративного суду мКиєва від 26 грудня 2017 року у справі  826/1598/15, яка має преюдиційне значення у межах цього спору.

3. Рішенням Окружного адміністративного суду мКиєва від 27 лютого 2019 року в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.

4. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2019 року рішення Окружного адміністративного суду мКиєва від 27 лютого 2019 року залишене без змін.

5. Громадська організація «В» із зазначеними судовими рішеннями не погодилася, тому звернулася до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій з посиланням на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права просить суд скасувати рішення Окружного адміністративного суду мКиєва від 27 лютого 2019 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2019 року з направленням справи на новий розгляд до

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: